Robimy, Teatr na faktach, muzyczny Arsenał, konkurs na dolnośląską powieść (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2022-06-23 11:00 | Zmodyfikowano: 2022-06-20 11:00
A|A|A

DAB+wtorek od 16:00 i w środę od 8:00

We Wrocławskim Teatrze Lalek premiera spektaklu [BEZ]RUCH będącego rezultatem pracy warsztatowej grupy młodzieżowej. Hasło ROBIMY znamy już z poprzednich sezonów. Tym razem z młodymi talentami pracowała jako reżyserka Natasza Sołtanowicz, a całość koordynuje jak zawsze Katarzyna Krajewska, pedagożka w WTL. W czwartek dwa spektakle.

Półmaraton czytań performatywnych Teatru na Faktach organizuje Instytut Grotowskiego. W Piekarni i na FB. Zapowiadają: czytania o Ukrainie, o Białorusi, o Podlasiu, o pograniczu, o Turowie. To będą takie próbki naszego świata, teksty czasami wesołe, czasami smutne, zawsze jednak prawdziwe. Prócz aktorów z Polski wystąpią także artystki z Ukrainy i bohaterowie z Białorusi. U nas: Jana Karpienko, Magdalena Kolska, Jakub Tabisz.

Tomasz Kwieciński i Wieczory w Arsenale. Patronem festiwalu (25. edycja) jest zmarły w ubiegłym roku jego wieloletni dyrektor Jan Stanienda. A w programie zwracają uwagę zwłaszcza świetni młodzi wirtuozi Roksana Kwaśnikowska (będzie też z nami w studiu) i Piotr Alexewicz oraz mistrz Jakub Jakowicz i arcymistrz Daniel Stabrawa (koncertmistrz Berlińczyków).

Witold Podedworny, szef działającej od 30 lat we Wrocławiu Oficyny Wydawniczej ATUT. Będziemy mówić m.in. o nowościach, planach, osiągnięciach, ale też o konkursie na dolnośląską powieść.

Do usłyszenia w DAB+, a także do usłyszenia i zobaczenia w aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl!

Jeśli chcecie coś przekazać, ogłosić, napiszcie: [email protected]

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama