[BEZ]RUCH – spektakl młodzieżowej grupy teatralnej „ROBIMY”

Radio Wrocław,mk | Utworzono: 2022-06-23 16:08 | Zmodyfikowano: 2022-06-23 16:27
A|A|A

fot. materiały prasowe

„Obrót! Baczność! Kula ziemska nigdy nie staje, cały czas się kręci, zakręca, okręca wokół naszego życia, a my wokół niej

Świat się kręci, nieustannie pędzi do przodu – jednak młodzież czuje, że jest w bezruchu. Nie nadążają, nie ogarniają, zapominają. Są zmęczeni i odcięci od ‘tu i teraz’. Spektakl [BEZ]RUCH to ich manifest.

Obecni członkowie grupy „ROBIMY” spotykają się od września 2021r. Na ich spotkaniach wspólnie realizują swoją teatralną pasję. [BEZ]RUCH jest owocem wielomiesięcznej współpracy pod okiem: reżyserki – Nataszy Sołtanowicz, scenografki – Marianny Syski, dramaturżki – Joanny Kowalskiej, oraz pedagożki - Katarzyny Krajewskiej.

W spektaklu dotykają problemów współczesnego świata: trudności sprostaniu wyzwaniom stawianymi przed nimi pomimo młodego wieku. Nie tylko tych w szkole, ale również o tych w ich domach, w gronie najbliższych. Czują się bezradni wobec presji, której są poddawani żyjąc w tempie nadawanym przez dzisiejsze społeczeństwo. Do tego chwilach zmęczenia czują, że nie mogą podejmować rozsądnych decyzji.

Uczestnicy i twórcy mają nadzieję, że oglądając spektakl widzowie zobaczą w jaki sposób młodzież radzi sobie z poczuciem nienadążania.

[BEZ]RUCH
23.06.2022
godz. 17:00 i 19:00
Scena Kameralna,
wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

WYSTĘPUJĄ: Mikołaj Dziedzic, Zofia Grzywacz, Natan Koch, Klara Makowczyńska,
Wiktoria Podborowska, Illia Prychyn, Emilia Schock, Veronika Solonynka, Tosia Stelmaszczyk, Małgorzata Szymendera

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama