LITERATURA w RWK # 24/2022: Agnieszka Ostapowicz, Grzegorz Kasdepke i Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Magda Skubisz [PODCAST|VIDEO]

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2022-07-01 11:00 | Zmodyfikowano: 2022-07-01 16:00
LITERATURA w RWK # 24/2022: Agnieszka Ostapowicz, Grzegorz Kasdepke i Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Magda Skubisz [PODCAST|VIDEO] - LITERATURA w RWK # 24/2022
LITERATURA w RWK # 24/2022

W audycji książkowej RWK gościli:

Agnieszka Ostapowicz – wrocławianka, skrzypaczka, absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej i Dresdner Akademie für Alte Musik, organizatorka kilkuset projektów kulturalnych i szefowa Polsko-niemieckiej Młodej Filharmonii Dolny Śląsk. W tym roku  Agnieszka Ostapowicz otrzyma Śląską Nagrodę Kulturalną. W przeszłości nagrodą uhonorowano wiele polskich i niemieckich osobowości – m. in. Olgę Tokarczuk, rzeźbiarza Stanisława Wysockiego, Tadeusza Różewicza, Urszulę Kozioł czy kompozytora Pawła Mykietyna. Nagroda przyznawana jest na zmianę w Dolnej Saksonii lub na Dolnym Śląsku. Tegoroczna ceremonia wręczenia odbędzie się 24 września 2022 roku w Oldenburgu. Ten temat zdominował nasze spotkanie.

 

PODCAST


Grzegorz Kasdepke i Hubert Klimko-Dobrzaniecki – „Królik po islandzku” (Wielka Litera).

Grzegorza Kasdepkego znaliśmy do tej pory jako bestsellerowego autora książek dla dzieci, Ambasadora Polszczyzny i Kawalera Orderu Uśmiechu. Hubert Klimko-Dobrzaniecki to nagradzany autor literatury dla dorosłych, finalista konkursów Nike, Paszporty Polityki, Angelus. W „Króliku po islandzku” autorzy powrócili do tradycji opowieści awanturniczo-łotrzykowskich, z której wyłania się historia Pokolenia X z Europy Wschodniej, szturmującego porządek starego świata. Rozmawialiśmy zatem m. in. o literaturze, kulinarnych przepisach (których w „Króliku...” sporo) i znakomitych ilustracjach zdobiących ową książkę.

PODCAST


Magda Skubisz – przemyślanka, wokalistka jazzowa, pisarka. W 2008 r. ukazała się jej pierwsza książka „LO Story”, która zapoczątkowała cykl powieści o przemyskich licealistach. W wydanych potem „Chałturniku” i „Masterze” skupiła się na podkarpackich agencjach towarzyskich. Teraz do księgarni trafiła jej najnowsza książka, romans historyczny pt. „Aptekarka. Saga rodu Tyszkowskich” (Gorzka Czekolada). Autorkę pytaliśmy o inspiracje, które przerodziły się w historię zielarki Katji.

PODCAST

 

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama