Wrocław: Szlabany w dół, kierowcy jadą. Zobacz nagrania z przejazdów kolejowych [WIDEO]

GN | Utworzono: 2022-06-30 12:53 | Zmodyfikowano: 2022-06-30 12:54
A|A|A

fot. PKP PLK/Wroclaw TV

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Co teraz z tramwajami?
2022-07-14 08:12:49
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czy w związku z realizacją ambicji kilku dolnośląskich polityków z małych miejscowości, poprzez uruchomienie zamkniętej (z powodu braku zainteresowania pasażerów) przed laty linii kolejowej, wrocławianie stracili szansę na tramwaje do Wysokiej, Jagodna itd.? Będziemy ułatwiać podróże przyjezdnym stojąc na południu miasta w permanentnych korkach?
~Korki i korki
2022-07-14 07:30:42
z adresu IP: (205.201.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mandatami karać urzędników, którzy doprowadzili do komunikacyjnego paraliżu miasta! Deweloperzy każdą piędź ziemi zabudowują, nawet pasy napowietrzające. Do tego uliczki jednopasmowe, wąziutkie oraz kiepski transport miejski.
~Koszmar
2022-07-14 07:02:20
z adresu IP: (205.201.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zdrojewski, Dutkiewicz i Sutryk czyli komunikacyjna klapa Wrocławia. Drogi pozwężane, bus pasy namalowane, brak szybkich połączeń między dzielnicami. Do tego brak szkół w niektórych dużych dzielnicach.
~Buforowa
2022-07-14 07:00:05
z adresu IP: (205.201.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na remont Buforowej ludzie czekali prawie 30 lat. Po remoncie droga jest jednopasmowa,z wysokimi krawężnikami utrudniającymi przejazd karetkom pogotowia. Jest to droga wylotowa z miasta na A4.
~Olek
2022-07-06 10:30:42
z adresu IP: (77.222.xxx.xxx)
Ocena: 1
KIEROWCY nie znają nawet tego przepisu, że nie nie wppipppippiala się na skrzyżowanie na zielonym jak nie ma możliwości jego opuszczenia ... Potem Barany w Brykach stoją na skrzyżowaniu i blokują prostopadły przejazd na zielonym. !!! Dpppipppiie generują korki !!!
~Marcin Kunat
2022-07-02 17:51:58
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ponad 20 lat zajmuje się prawem drogowym i myślałem, iż takie sytuacje są niemożliwe, co więcej nierealne. Oczywiście, media często informują o pojedynczych wypadkach na przejazdach kolejowych, lecz to co dzieje się na Partynicach to skandal, jestem naprawdę zdziwiony, że służby, zamiast być zgodnie ze swoim przeznaczeniem do zabezpieczenia miasta, muszą pilnować przejazdu. Ach.....
~sorek
2022-07-01 18:49:28
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jeżdżą bez mózgowcy. Jak można wjeżdżać na strefę niebezpieczną narażając siebie, omijając sygnalizację świetlną, sygnalizującą zakaz wjazdu.
~przemo2000x
2022-07-01 18:30:11
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 0
Po co ta czerwona farba kto to wymyślił rozprasza kierowców
~Brygada RR
2022-07-01 18:19:30
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 3
W Wroclawiu byly korki, są i będą zawsze I kolej, tu nie ma, nic do rzeczy Skoro miasto, dawno wiedzialo, że kolej do Sobotki ruszy i nic, w temacie nie zrobili Bo urzedasow tok myslenia, polegal na tym Że jakoś to bedzie... A jak bedzie zle to, umyjemy rece od problemu i zginimy wszystko, na kolej To o czym tu mowic? Wina jest oczywista miasta, a nie koleji Ma sie wrażenie Że kolej, uwiera urzedasow Wroclawia i jest niepotrzebnym ogniwem Bo nie umieją, się z nia dogadac...
~pasarzer
2022-07-01 15:58:27
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 3
Co wy chcecie, od prezydenta Wroclawia? Przecież on powiedział Że to nie jego działka i nic, nie zrobi Bo ma ręce zwiazane i ze winne sa tylko, KD i PLK... ????????
~Zaciekawiony
2022-07-01 15:49:34
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 4
Czy miasto opublikowało również nagrania mieszkańców stojących z dziećmi w samochodzie godzinę przed tymi rogatkami z powodu ich awarii? Czy poinformowało że żadna ze służb (policja, straż miejska, straż ochrony kolei) nie podjęła działań by zaradzić tej sytuacji?
~jozek z bagien
2022-07-01 15:22:36
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 4
Szlabany powinny być, na calej szerokosci jezdni i żelazne, jak kiedys I dodatkowo, z czujnikami dotyku I wystarczyło by, by jakis kierowca w nie wjechal, przy migajacym czerwonym świetle To nie tylko dostał, by mandat Ale spowodowal ze taki przejazd, otwodzy sie dopiero, po 5 minutach, od przejechania pociagu A ze przy tym, zablokowal by ruch i korek by byl To jego wina i joby by zebral, od stojacych w korku I tym sposobem wielu kierowcow, nauczylo by sie jezdzic
~Bres
2022-07-01 13:51:44
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
To wina kolejnych 3 prezydentow Wroclawia. Zdroja-utopil Wroclaw, Dudusia-likwidator wszystkiego do zera, Satrapy- zatrzymal Wroclawiakow w korkach sabotujac szerokosc ulic.
~Koles
2022-07-01 12:52:31
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 7
Czytając te komentarze dochodzę do wniosku , że nigdzie nie powinno być przejazdów z rogatkami , jedną połowę by wytłuklo , a druga nauczyła by się jeździć
~Bon Thun w pompkę
2022-07-01 12:04:41
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dopisać "poprawa kultury jazdy Polaczków na drogach i torach" jako kolejny kamień milowy i nie dawać ani jewro, jak nie spełnią norm czarno-białej cywilizacji!
~zara
2022-07-01 11:59:52
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 3
Układ komunikacyjny jest krwiobiegiem miasta – kiepski, to zawał Ale tego architekt miasta i urbanista nie zostali nauczeni - to muszą mieć wykute w pamięci .Wydając pozwolenie na budowę kolejnych budynków, osiedli należy zapewnić dla tego kompleksu układ komunikacyjny - spełniający swoją funkcję nawet za 20 lat. Układy dwupasmowe z pasem dla MZK. Jeżeli miasto chce czystego powietrza , to tylko komunikacja zbiorowa. Niestety wszystkie osiedla takowego rozwiązania nie posiadają. To wszystko odbija sie na egzystowaniu mieszkańców, ludzi docierających do pracy, dzieci do przedszkola, szkoły, dotarcia Pogotowia, Straży Pożarnej itd, itp . Duża dwója dla architektów.
~Adam
2022-07-01 10:37:04
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 3
Od 2019 namawiam miasto do budowy kolei po nasypie i zjeździe za ul. Zwycięską. Ale ekipa magistratu nie zauważyła ze minął rok 1920 i zwycięska jest w granicach Wrocławia i Wrocław wybudował osiedla, których nie myśli komunikować. Także miasto zasłaniało się archaicznym planem miejscowym. I mamy Jagodno, Ołtaszynską., Zwycięską. To nowe rządy nieprzystające do rozwoju miasta. Teraz wszystkie służby będą pouczać, karać i lżyć kierowców, a dumny magistrat będzie widział winnych wszędzie ale nie we własnych inwestycjach. To podobne do doniczek na Daszyńskiego zlikwidowanych buspasow na Poniatowskiego i Jedności Narodowej, oraz planowana likwidacja buspasow na moście Osobowicki, oraz w innych miejscach. A Poznań buduję osobówkę na nasypach towarowej obwodnicy kolejowej.
~Seto
2022-07-01 10:33:24
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dlaczego recydywa w mandatach drogowych będzie obowiązywać dopiero od 17 września 2022 roku? Fakt, że recydywa w mandatach drogowych będzie obowiązywać dopiero od połowy września 2022 roku, jest uwarunkowany ograniczeniami technicznymi Krajowego Systemu Informacji Policji i Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Jednak nie będzie to jedyna zmiana w kodeksie drogowym, która wejdzie w życie 17 września 2022 r. Oprócz tego dotkną one inne obszary, tj.: nowy system naliczania punktów karnych (m.in. maksymalna liczba 15 punktów karnych; dziś to 10 punktów karnych); przedłużony czas kasowania punktów karnych (2 lata od dnia opłacenia mandatu; dziś jest to rok od popełnienia wykroczenia); brak możliwości skasowania punktów karnych poprzez szkolenie. Oprócz tego ubezpieczyciele dostaną dostęp do liczby punktów karnych kierowców. W związku z tym zmotoryzowani, którzy będą mieć punkty karne na koncie, a zwłaszcza większą ich ilość, na pewno zapłacą więcej za polisę OC pojazdu. Te zmiany mają wejść w życie wcześniej, bo najprawdopodobniej już w czerwcu 2022 roku. Jak widać, kierowcy muszą przygotować się na dalsze zmiany. Mocne zaostrzenie przepisów od 1 stycznia 2022 roku to bowiem jeszcze nie wszystko. Nie ulega wątpliwości, że od 17 września 2022 roku będzie o wiele łatwiej stracić prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych. Piraci drogowi konsekwencje swoich wykroczeń na pewno odczują też w portfelu. Bezsprzecznie mandaty drogowe w warunkach recydywy mogą skutecznie odwieść od łamania przepisów.
~Axn
2022-07-01 10:08:43
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -16
Niejaki Duda ,pachołek ukraincow nasciągał to zacofane BANDEROWSKIE SCIERWO,to teraz jeździ ta dzicz po naszym kochanym Kraju
~Władek
2022-07-01 09:31:00
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 9
Jaki jest problem poczekać te 2-3 sekundy? Zresztą to rogatki automatyczne, jaką ma Pan pewność, że nie natrafił na rzadką sytuację kiedy jedzie drugi pociąg i te zdające się kończyć migać światła, właśnie są światłami zaczynającymi migać na drugie światło. Zresztą, czy na skrzyżowaniach też Pan jedzie gdy jest czerwone, bo nikogo nie ma?
~AdaM
2022-07-01 09:07:40
z adresu IP: (37.225.xxx.xxx)
Ocena: -10
Wjazd przy czerwonym świetle i opuszczanych zaporach rozumiem jest to czyn naganny - natomiast nie rozumiem karania kierowców przy przejeżdżaniu gdy zapory jeszczy nie są pionowo i jeszcze mruga czerwone światło ta sytuacja to jes moim zdaniem wyłudzanie pieniędzy od kierowców.
~Tow
2022-07-01 08:48:48
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: -7
Jak towarowe slusznie ribia no tylko zagracaja miasto I syfia Ruch. Wyrabac towarowko za.maisto jedynje osobowe potrzebne a nie zlom towarowy
~lata
2022-07-01 08:38:53
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -1
Kierowcy zapłacą za uszkodzone rogatki "Pociągi niemal od początku funkcjonowania tej linii nie jeżdżą zgodnie z rozkładem, co jest efektem właśnie uszkodzeń rogatek. Mamy nadzieję, że teraz to się zmieni i przypominamy: na miejscu są kamery i wszystkie zarejestrowane przypadki łamania przepisów i uszkodzeń rogatek są wysyłane do odpowiednich służb, dlatego kierowcy mogą spodziewać się mandatów" – zapowiada Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. A kary mogą być sowite. Tym bardziej, że poza komfortem podróżnych, kierowcy narażają na szwank ich zdrowie. Nie wspominając, że także swoje własne życie. "Takie zachowanie kierowców to nie tylko wykroczenie, które kończy się mandatem w wysokości do 2000 zł, ale także śmiertelne zagrożenie, zarówno dla ludzi w samochodach jak i pasażerów pociągu" - zauważa prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
~Belus
2022-07-01 06:47:23
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 6
Dziki, zacofany kraj drogowych bandziorów, w którym profesjonalna doskonale wyszkolona, zorientowana na poważną służbę policja to fikcja
~N. Z
2022-07-01 06:46:43
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Nierozwazni za kierownicą sami stwazaja groźne sytuacje na przejazdach i jeszcze piszą że kolej winna..., wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i po problemie.. Nie było rogatek na tej Lini, to samo się dzieje na tych przejazdach co są rogatki... Pchają się bez opamiętania, nawet gdy rogatki podniesione nie robiąc miejsca przed przejazdem w razie gdyby zapaliły się światła ostrzegawcze i przejazd miał się za chwilę zamknąć.. Uszkodzi lub stoi na przejeździe w chwili gdy pociąg ma przejechać..., pozniej tworzą się korki przez takich nierozważnych.
~cera
2022-07-01 06:43:49
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 0
Linia kolejowa nr 285 Wrocław Główny – Jedlina-Zdrój – niezelektryfikowana jednotorowa linia kolejowa o długości 82,166 km. Linia kolejowa doliny Bystrzycy, to niezwykle urocze osiągnięcie sztuki inżynierskiej. 6/2005 „Świat Kolei”
~Małgorzata
2022-07-01 06:28:10
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Z przykrością czytam te komentarze " karać kierowcow" mam nadzieję, że bedą ukarani ci co stworzyli te potoinwestycję pt linia 285. Tak budowano kolej w Indiach 100 lat temu. A wszystkim polecam przejechanie tego przejazdu po godzinnym staniu w korku . Pola czerwone są długie i skośne I ciężko płynnie je przejechać skorelować ze światłami i nie zostać ba czerwonym. Jakie rozwiązanie takie zachowanie. Tylko tunel lub wiadukt rozwiąże sytuację.
~rerere
2022-07-01 02:07:43
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 6
A gdzie jest policja? Stoi w krzakach na uboczu bo za gorąco? Taka sama sytuacja na pułaskiego-kościuszki wjazd na skrzyżowanie (tor kolizyjny z tramwajem) a potem ćwierć inteligencja wrzuca na jutuby filmy 'tramwaj jedzie na czerwonym' - a kiedy ma przejechać jak wjeżdżacie mu na tor. Jak kierowca stanie prawidłowo na światłach nie mając dalej przejazdu to potrafią go jeszcze strąbić dlaczego nie jedzie. Ostatnio jakiś byczek w białym suvie tak se dryndał, dryndał i dryndał.
~Anth
2022-06-30 21:34:02
z adresu IP: (89.229.xxx.xxx)
Ocena: 1
A gdyby tak była w tym kraju taka służba, która kara kierowców za wykroczenia drogowe...
~Exwrocławianin
2022-06-30 20:30:03
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 10
Dochodzę do wniosku, że oni z urzędu przecież robią wszystko żeby korki były. Zwężenia, pojedyncze pasy, jedyne na świecie nowe jednopasmowe obwodnice, światła blokujące wyjazd z miasta itd. Teraz udają że martwią się szlabanami i zwalają winę na... kolejarzy. A tak naprawdę się cieszą.To nowa koncepcja.
~Ania
2022-06-30 20:28:11
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -17
Może to ukry tak jeżdżą jak u siebie i nie przestrzegają przepisów. U nas tego pełno...
~Hans-Jurgen Thüske
2022-06-30 20:20:09
z adresu IP: (91.230.xxx.xxx)
Ocena: 11
Totalne zezwierzęcenie. Skala ignorowania przepisów i braku wyobraźni przechodzi cywilizowane granice. Polacy nie potrafią poruszać się po drogach publicznych.
~Inz
2022-06-30 19:35:31
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 4
Tam powinny byc estakady. Przeciez przy takim natezeniu ruchu, wypadek jest kwestia czasu. Nie mowiac o utrudnieniach dla kierowcow.
~wrocławianin
2022-06-30 18:44:28
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 10
Zastanawia mnie za co BIERZE PIENIĄDZE $utryk? Czy za lansowanie się w Internecie, czy za zarządzaniem Wrocławiem. Już dawno powinien do Ratusza zaprosić kolejarzy, policję i swoje służby i wspólnie z nimi rozwiązać problem rogatek.
~Wroc
2022-06-30 17:09:43
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 0
Sory, szybkie pisanie - " kładki sratki" i rogatki , miało być.
~Exwrocławianin
2022-06-30 17:08:14
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ludzie piszą, że prezydent już przejazd widział, (może trochę nie rozumie, ale już wie o czym mowa) Natomiast nie widział np. tramwaju szybkiego i SKM. Niektórzy kierowcy nie spotkali się z przejazdem .Jemu trzeba by pokazać to w innym mieście a im objaśnić jak to działa.Np. filmy na telebimach.
~Wroc
2022-06-30 17:08:07
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 3
Sutryk mówił : "kładki statki" - rogatli też pasują. Tylko, że on twierdzi "nie mam z tym nic wspólnego". No i kto rozwiąże problem?. Nie można pozostawić na żywioł, bo właśnie to wodac na zdjęciach. Marazm. A moze Tusk coś wyduma ( ma fantazje)
~Jaa
2022-06-30 15:50:30
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 5
Jak widać kierowcy uważają ,że to pociąg ma.poczekac....uszkodzone rogatki wina kierowców jak nie brakuje takich co to stoją dachem pod szlabanem.Przykladnie ukarać każdego to na drugi raz będzie wiedział do czego służy czerwona strefa..Jak można narażać tak siebie i innych.Jawne nie stosowanie się do znaków.Postawic tam patrol codzi mnie ,aż się nauczą przejeżdżać przez tory
~beri
2022-06-30 15:36:02
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mandaty podwójnej wysokości nie ominą też wykroczeń na przejazdach kolejowych (np. niedozwolony przejazd przez tory). Jeżeli w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia w danej grupie dopuścisz się kolejnego złamania przepisów, mandat wyniesie wówczas: 4000 złotych – pokonanie przejazdu kolejowego przy czerwonym świetle emitowanym przez sygnalizator; 4000 złotych – wjazd na przejazd kolejowy, kiedy nie ma za nim wystarczająco dużo miejsca do jego opuszczenia; 2000 złotych – wyprzedzanie na przejeździe kolejowym lub przed nim; 2000 złotych – wyprzedzanie przy przejeżdżaniu przez tory tramwajowe lub przed nimi.
~beri
2022-06-30 15:35:30
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ilu otrzymało kary? Jeżeli otrzymasz mandat na przejeździe kolejowym, od początku 2022 roku musisz liczyć się z ogromną grzywną. Jednak mandaty nakładane są nie tylko na kierowców. Surowe kary finansowe przewidziano także dla pieszych oraz rowerzystów. Sprawdzamy, jak po nowelizacji taryfikatora wyglądają mandaty za nieprawidłowe zachowania na przejazdach kolejowych i w ich pobliżu. Okazuje się, że kwoty nakładane za naruszenie przepisów w tym obszarze mogą być nawet czterocyfrowe. 2000 złotych – pokonanie przejazdu kolejowego przy czerwonym świetle emitowanym przez sygnalizator; 2000 złotych – wjazd na przejazd kolejowy, kiedy nie ma za nim wystarczająco dużo miejsca do jego opuszczenia; 1000 złotych – wyprzedzanie na przejeździe kolejowym lub przed nim; 1000 złotych – wyprzedzanie przy przejeżdżaniu przez tory tramwajowe lub przed nimi; 300 złotych – zatrzymanie się na przejeździe kolejowym lub tramwajowym oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu; 300 złotych – nieusunięcie pojazdu na przejeździe kolejowym lub tramwajowym; 250 złotych – omijanie innego pojazdu, który czeka na otwarcie ruchu na przejeździe kolejowym lub tramwajowym, jeżeli wymaga to wjechania na część jezdni przeznaczoną do jazdy w przeciwnym kierunku; 100 złotych – naruszenie zakazu postoju przed lub za przejazdem kolejowym na odcinku od przejazdu do słupka wskaźnikowego z jedną kreską.
~Dolnoslazak
2022-06-30 15:23:50
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 6
W Swidnicy tez są, przejazdy w centrum miasta i nie ma problemu, tak jak tu A tam sa zamykane, na dluzej wiele razy i nikt nie placze ????
~Yola
2022-06-30 14:38:45
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 2
Prezydent powinien pojechać do innego miasta żeby zobaczyć SKM i szybki tramwaj. Może mu się spodoba i też by chciał mieć. Może go ktoś namówi na taki wyjazd. Ponoć metra nie lubi. Ciemność?
~Agresywny
2022-06-30 14:17:54
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 1
Po prostu dla tych ludzi nie liczy się życie tylko czas ! Ale miasto powinno zadbać o tracony czas ludzi. Poza tym niech nie zganiaja polskie koleje że ludzie robią problem uszkodzenia rogatek bo nie każdy kierowca na tyle ogarnia choć powinien