50 lat orkiestry elektrowni Turów

Piotr Słowiński, WK | Utworzono: 2022-07-02 10:16
A|A|A

fot. mat. prasowe

O 15.30 w Bogatyńskim Ośrodku Kultury zacznie się koncert zespołu obchodzącego jubileusz i zaprzyjaźnionych z nim zespołów: Orkiestry Dętej Kopalni Węgla Brunatnego Turów, Zakładowej Orkiestry Górniczej Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów oraz Przemkowskiej Orkiestry Dętej. Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie koncert finałowy w wykonaniu 100 muzyków z połączonych orkiestr zaplanowany na godz. 18.00.

Orkiestra elektrowni Turów powstała w 1972 roku, wtedy jeszcze jako zakładowa, a nie reprezentacyjna. Od tamtego czasu koncertuje i uświetnia imprezy w regionie. W 2000 r. zdobyła pierwsze miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr we Wrocławiu i reprezentowała Dolny Śląsk na Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr w Poznaniu gdzie zdobyła główną nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Big Band stworzony z muzyków orkiestry wydaje płyty, wystąpił z Demisem Roussosem Podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej, zdobywał laury na festiwalu w Czeskim Decinie.

Dziś można ich będzie usłyszeć i zobaczyć, bo orkiestry dęte nie tylko tworzą muzykę, ale też parady i widowiska. Wstęp na koncert jest wolny

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Andrzej 64
2022-07-02 12:10:07
z adresu IP: (2a00:f41:7078:e161:0:x:x:x)
Ocena: 6
Dobrze mogą zagrać, bo jeszcze nie tak dawno ta zbrodnicza organizacja pod nazwą unia Europejska chciała zamknąć ta kopalnie dlatego nawołuje do natychmiastowego opuszczenia tej zorganizowanej grupy przestępczej!!!!!!
Reklama