Odpalone race i cztery osoby zatrzymane - kolejny dzień protestu przed wrocławskim komisariatem

Elżbieta Osowicz, GN | Utworzono: 2022-07-05 10:51 | Zmodyfikowano: 2022-07-05 10:53
A|A|A

fot. RW

Przed komisariat policji Wrocław-Rakowiec po raz kolejny przyszło kilkadziesiąt osób, mieli ze sobą transparenty i megafony. Anarchiści solidarni z Agnes, która oskarża jednego z policjantów o gwałt, skandowali hasła "Kto pilnuje policji" czy "Wy zapomnicie, my nie wybaczymy".

Protest początkowo wyglądał spokojnie, ale kiedy manifestanci odpalili race doszło do przepychanek. Policja chciała protestujących wylegitymować, ale ci zaczęli uciekać. Cztery osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do komisariatu. Po złożeniu wyjaśnień zostały wypuszczone.

Policja, w wydanym 1 lipca oświadczeniu zapewnia, że "Wykonane do chwili obecnej policyjne czynności kontrolne nie potwierdziły, aby sytuacja opisywana przez osobę w mediach zaistniała".

Sprawę bada Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.




REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Andrzej
2022-07-23 21:36:25
z adresu IP: (46.114.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wrocławska policja po raz kolejny skonfrontowana z tym co robi - ciagle słyszymy o pobiciach, gwałtach, morderstwach. Dobrze, ze ktoś to nagłaśnia. Smutno, ze w komentarzach rodzina policjantów bezkrytycznie zawsze broni te instytucje.
~Borderline
2022-07-07 10:16:59
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Klasyczny borderek (borderline) jest klasyczny: 1. odurzyć się czymś (opcjonalnie) 2. odj%$?ć jakąś manianę pod wpływem emocji 3. zostać przez kogoś ukaranym lub sprowadzonym "na ziemię" 4. w celu odreagowania (i tu kolejny wybuch emocji) zrobić z siebie ofiarę by każdy współczuł (ten "gwałt") 5. samookaleczyć się lub podjąć próbę samobójstwa (z którego jednak wychodzi) 6. ta lista tak powtarza się mniej więcej raz na 1-2 tygodnie.
~Mężczyzna
2022-07-06 10:23:48
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 2
A jeżeli gwałtu nie było? Skąd ta pewność, że nie jest to wymysł osoby cierpiącej na tak zwany stan pograniczny? Poczytajcie o osobowości borderline. Bardzo ciekawa lektura i całkowicie zmienia spojrzenie na całą sytuację. Przeczytałem dwa artykuły - relacje Agnes z tego co zaszło i coś mi nie gra. Już po ewentualnym gwałcie jeżdżą z Agnes od lekarza do lekarza, do prokuratora i nic? Jeżeli był gwałt to nikt nie zainteresował się? To jest przerażające jeżeli zaistniało!!! Według mnie jeżeli nie było gwałtu to usłyszymy (jeżeli usłyszymy): byłom w złym stanie psychicznym i nie wiedziałom co się dookoła działo". Policjanta nikt nie przeprosi, bo i po co? Przecież nic się nie stało!!!
~milicjant
2022-07-06 01:47:17
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 3
zakrywał mordę szmatą i bił wolnych nieszczepionych eliksirem, pamiętaj o tym !
~WROCŁAWIAK
2022-07-05 18:02:20
z adresu IP: (46.170.xxx.xxx)
Ocena: 5
Zadymy wszczyna bojówka Antify.
~Brawo funkcjonariusze !
2022-07-05 16:24:53
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Tak trzymać.
~Brawo Policja
2022-07-05 12:55:00
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 2
Lac porzadnie pałą tych nierobów i do przymusowych robót niech czyszcza chodniki ktore zanieczyszczaja
~Zbych
2022-07-05 11:35:29
z adresu IP: (91.231.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wiecie jaka jest różnica pomiędzy Żołnierzem a Policjantem ? żołnierz w razie W ma bronić kraju i pomagać obywatelom, tak jest zapisane w przysiędze. A Policjant ? Ma w przysiędze zapisane ''.. wykonywać rozkazy.'', i teraz gdyby w Polsce doszedł do władzy bądź został ustanowiony inny namiestnik lub inny dyktator i będzie kazał terroryzować społeczeństwo, to Tak Policja pójdzie to robić.
~Tomek
2022-07-05 11:16:42
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 6
Co to jest osoba nie binarna?