NCK ogłosiło drugi konkurs grantowy w ramach projektu „Konwersja cyfrowa domów kultury”

GN | Utworzono: 2022-07-05 10:56 | Zmodyfikowano: 2022-07-05 10:57
A|A|A

fot. mat. prasowe

Do 28 lipca o granty w wysokości od 80 do 200 tysięcy zł mogą aplikować samorządowe instytucje kultury. Celem projektu jest wyposażenie samorządowych instytucji kultury w kompetencje i umiejętności w zakresie wykorzystywania narzędzi cyfrowych oraz zakup sprzętu i infrastruktury informatycznej niezbędnych do prowadzenia i rozwijania edukacji kulturalnej oraz animacji kultury.

Do konkursu mogą zgłaszać się domy kultury, ośrodki kultury oraz centra kultury i sztuki posiadające status samorządowej instytucji kultury, z wyjątkiem instytucji współprowadzonych przez ministra i jednostki samorządu terytorialnego oraz biblioteki posiadające status samorządowej instytucji kultury, w skład których wchodzą domy kultury, ośrodki kultury lub centra kultury i sztuki.

Regulamin konkursu przewiduje uprzywilejowanie ośrodków w mniejszych ośrodkach i oddalonych o ponad 50 kilometrów od dużych miast oraz podmiotów zlokalizowanych w województwach: podlaskim, lubelskim, łódzkim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim i podkarpackim.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama