Na wakacje nie będzie autobusowej komunikacji zastępczej do Lądka i Stronia

Jarosław Wrona, KM | Utworzono: 2022-07-06 09:40 | Zmodyfikowano: 2022-07-06 10:10
Na wakacje nie będzie autobusowej komunikacji zastępczej do Lądka i Stronia - fot. Jarosław Wrona
fot. Jarosław Wrona

W styczniu wicemarszałek Tymoteusz Myrda oraz burmistrzowie Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego rozmawiali na temat tego, jak włączyć dwa atrakcyjne turystycznie miasta w siatkę kolejowych połączeń za pomocą autobusów. Po wspólnym spotkaniu padły rozwiązania i propozycja finansowania. Po 50% miały pokryć gminy i marszałek województwa dolnośląskiego. Linia miała ruszyć w wakacje od lipca, ale jak powiedział Radiu Wrocław burmistrz Lądka, Roman Kaczmarczyk, sprawa ucichła:

Wicemarszałek Tymoteusz Myrda, w rozmowie z Radiem Wrocław podkreślił, że trwają intensywne działania w sprawie przejęcia linii kolejowej przez samorząd województwa. Wpisanie do rozkładu jazdy autobusowej komunikacji zastępczej nie jest zależne tylko od samorządów, bo decyzję podejmuje PKP PLK. Jak dodał, najwcześniej to rozwiązanie zostanie wprowadzone we wrześniu:

Jak mówią samorządowcy Lądka i Stronia, są przygotowani na partycypację w kosztach.

Do czasu przejęcia przez samorząd województwa dolnośląskiego linii kolejowej nr 322 do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego, od lipca miała ruszyć autobusowa komunikacja zastępcza. Takie były wstępne ustalenia rozmów burmistrzów i wicemarszałka Tymoteusza Myrdy. Dzisiaj wicemarszałek mówi, iż nie udało się wpisać tego rozwiązania do rozkładu jazdy PKP. Najbliższa korekta będzie we wrześniu i to wtedy najwcześniej może zostać wprowadzone to rozwiązanie:

Jak dodał wicemarszałek, samorząd województwa złożył propozycję przejęcia od PKP i PKP PLK linii nr 322 na 30 lat. Niebawem w tej sprawie powinna zostać podpisana umowa.

 

Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Rower2023-07-24 17:02:41 z adresu IP: (2a01:112f:43a3:6200:3849:x:x:x)
Zamiast odbudowywać tory dla kilku pociągów dziennie, lepiej za tą pieniądze wyremontować drogę z której korzystają mieszkańcy i turyści. Obecnie są takie dziury, że pasażer w autobusie to odczuwa.