46 mln zł w rozbudowę zakładu zainwestuje Thermofin Poland

GN, PAP | Utworzono: 2022-07-06 14:37
46 mln zł w rozbudowę zakładu zainwestuje Thermofin Poland - fot. RW
fot. RW

Rzecznik Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Stefan Augustyn poinformował w środę, że Thermofin Poland z pieniędzy pozyskanych ze zwolnienia z podatku dochodowego zainwestuje ponad 46 mln zł w rozbudowę zakładu urządzeń klimatyzacyjnych z aluminium i miedzi w Złotoryi.

"Chcemy cały czas się rozwijać, dlatego realizujemy nową inwestycję - rozbudowę nowoczesnego zakładu, gdzie będą produkowane urządzenia klimatyzacyjne z aluminium i miedzi" - powiedział prezes zarządu Thermofin Poland Alfred Rudzki. "Szacujemy, że w związku z nową inwestycją będziemy potrzebować 150-200 nowych pracowników, którzy będą specjalistami z różnych dziedzin" - zaznaczył.

Prezes zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Przemysław Bożek podkreślił, że firma Thermofin Poland już jest rozpoznawalna na rynku.

„Nie tylko cieszymy się z dużych inwestycji, ale też doceniamy te mniejsze, ponieważ w ślad za tym idą nowe miejsca pracy. To nie jest pierwsza i mam przekonanie, że nie ostatnia inwestycja spółki. Mamy kolejne pomysły na współpracę, w tym na klasę patronacką" - powiedział Bożek.

Thermofin Poland działa od czterech lat. Spółka należy do istniejącego od 20 lat przedsiębiorstwa Thermofin GmbH. Zajmuje się produkcją wymienników ciepła do urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych; zatrudnia ponad 500 pracowników.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.