Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland już 10 lipca w Długołęce

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-07-07 08:40 | Zmodyfikowano: 2022-07-07 08:40
A|A|A

fot. Anna Baran/mat. prasowe

Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland – Grand Prix Polski wchodzi w skład cyklu czterech kolarskich wyścigów jednodniowych rozgrywanych od 2014 w państwach Grupy Wyszehradzkiej – Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Organizatorem polskiej edycji jest Dolnośląski Związek Kolarski.

– To cztery wyścigi, w tym ten organizowany przez nas w Polsce, które przede wszystkim dają możliwość zawodnikom zrobienia wyniku oraz pokazania swoich możliwości i umiejętności dyrektorom sportowym grup zawodowych – mówi Bolesław Bałd, wiceprezes ds. szkoleniowych w DZKol. – Właśnie po takich wyścigach kolarze stają przed szansą podpisania kontraktów zawodowych. A dla młodszych zawodników to świetna okazja do nauki i zdobywania doświadczenia.

Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland – Grand Prix Polski wystartuje z Długołęki na liczącą 147 km trasę w międzynarodowej obsadzie. Na starcie staną kolarze polskich drużyn: HRE Mazowsze Serce Polski, TC Chrobry SCOTT Głogów, Voster ATS Team, KS Pogoń Mostostal Puławy i Team Santic Wibatech, jak również po pięć ekip z Czech, Słowacji i Węgier oraz teamy z Litwy, Izraela, Słowenii, Niemiec.

Na trasę wyścigu składa się 25,7 km dojazdu – przez Kamień, Piecowice, Bielawę, Raków, Mydlice, Oleśniczkę i Piszkawę – do rundy, którą kolarze pokonywać będą 9 razy. Pętla ma 13,4 km, zaczyna się w Krzeczynie i prowadzi przez Ligotę Wielką, Bystre-Osadę, Bystre. Po pokonaniu dziewięciu okrążeń kolarze wjadą na metę w Oleśnicy.

– Sumarycznie trasy wszystkich wyścigów są urozmaicone i pozwalają na pokazanie swoich umiejętności każdemu kolarzowi – podkreśla Bolesław Bałd. – Typowi „górale”, a więc zawodnicy świetnie jeżdżący po górach, szukają swojej szansy w Czechach, a także na Słowacji i na Węgrzech. Trasa polskiego wyścigu zdecydowanie faworyzuje sprinterów.

Warto także dodać, że rywalizacji zawodowców towarzyszyć będzie wyścig dla dzieci. Zapisy od godziny 12.00, start o 13.15 przy ul. Wałowej w Oleśnicy.

Wyścig współfinansowany przez: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Gminę Długołęka, Gminę Oleśnica i Miasto Oleśnica.

Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland – Grand Prix Polski; niedziela, 10 lipca 2022 roku

PROGRAM:

11:15 - podpisywanie listy startowej w Długołęce
12:00 - start wyścigu w Długołęce przy ul. Robotniczej
ok. 15:30 finisz pierwszych zawodników, meta w Oleśnicy przy ul. Wałowej

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama