Lotos zrywa umowę z MPK. Balawejder: "Niezrozumiałe", Lotos: "Decyzja biznesowa"

Joanna Jaros, GN | Utworzono: 2022-07-07 12:10 | Zmodyfikowano: 2022-07-07 12:11
A|A|A

fot. RW

- Bardzo zastanawiające, bo jeszcze niedawno warunki kontraktu odpowiadały spółce - wyjaśnia prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder:

Adam Kasprzyk, rzecznik spółki Lotos, wyjaśnia, że firma nie chce już dostarczać paliwa na tych zasadach, na które zgodziła się 2 lata temu:

W obowiązującej jeszcze do listopada umowie, cena oleju kupowanego przez MPK była wyznaczana w oparciu o cenę baryłki ropy na giełdach europejskich. MPK ma teraz 5 miesięcy na ogłoszenie przetargu na nowego dostawcę. 

Czytaj więcej: Wrocławskie MPK za 5 miesięcy może zostać bez dostawcy oleju napędowego

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Bielawianin
2022-07-23 19:22:53
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
Sutryk sie dolozy i paliwo bedzie Najwyzej koszta przerzuci, na pasazerow komunikacji I powie, ze to wina ORLENu Pewien burmistrz Dzierzoniowa, powiedzial kiedys Ze komunikacje miejska, mozna oprzec, na taksowkach...!!!? :()
~Dolnoslazak
2022-07-22 20:41:37
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
No to w listopadzie bedzie, ostre hamowanie, w Wroclawiu Wiecej samochodów i korkow Paraliz miasta murowany :()
~pasarzer
2022-07-22 20:37:47
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wroclaw bedzie musial sfinansowac, zakup elektrycznych rowerow, dla mieszkancow Lub dogadac sie, z prywaciarzami By przejeli czesc lini autobusowych :()
~fachowiec
2022-07-07 22:14:00
z adresu IP: (2a01:112f:690:4200:d1a9:x:x:x)
Ocena: -8
Czyżby naszemu państwu z dykty i łajna kończyły się rezerwy paliwowe? Zima zapowiada się ciekawie, na miejscu niektórych osób już bym zaczął zbierać chrust ;)
~vata
2022-07-07 20:59:34
z adresu IP: (83.20.xxx.xxx)
Ocena: 8
ale cyrk
~pasażer MPK
2022-07-07 18:19:16
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 14
Lotos zrywa umowę z MPK. Balawejder: "Niezrozumiałe", Lotos: "Decyzja biznesowa". Ciekawe czy $utryk też to nie rozumie? Panie $utryk, zarządzanie Wrocławiem to dobieranie sobie rozumiejących biznes podwładnych, a nie do niczego nie zobowiązujące lansowanie się w Internecie, mediach i na spotkaniach towarzyskich samorządowców.
~jak
2022-07-07 17:58:23
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 13
gość nie rozumie to dlaczego jest dalej prezesem?
~2+2=4
2022-07-07 17:57:01
z adresu IP: (195.254.xxx.xxx)
Ocena: 9
Niech sypią chrust! bolska, jaka piękna katastrofa będzie zimą.
~Pasażer
2022-07-07 12:36:38
z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
Ocena: 16
A czego się spodziewali? Jeśli paliwo podrożało niemal 2 razy to czemu LOTOS ma tracić na dostawach dla MPK? Jak nie to niech tankują na normalnych stacjach