Derbowa potyczka na inaugurację sezonu [RELACJE]

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2022-07-15 06:55
Derbowa potyczka na inaugurację sezonu [RELACJE] - fot. zaglebie.com
fot. zaglebie.com

Obie dolnośląskie kluby, które w poprzednich rozgrywkach praktycznie do samego końca walczyły o utrzymanie liczą, że rozpoczynający się sezon będzie znacznie bardziej udany. W obu latem nastąpiło też sporo zmian.

KGHM Zagłębie opuściło aż 12 graczy - m.in. Patryk Szysz, Dominik Hładun i Łukasz Poręba. Z zawodników, którzy dołączyli do ekipy trenera Piotra Stokowca najbardziej znane nazwiska to: Damjan Bohar, Jarosław Jach i Serb Marko Poletanovic.

Lubinianie w poprzednim sezonie niemal do samego końca musieli drżeć o utrzymanie, ale świetna końcówka dała kibicom nadzieję, że kolejne rozgrywki nie będą już tak nerwowe. Marzeniem jest nawiązanie do sezonu 2015/16, kiedy jako beniaminek drużyna - również pod wodzą Stokowca - zajęła trzecie miejsce.

Śląsk w przededniu nowego sezonu jest wielką niewiadomą. Włodarze klubu nie chcą składać żadnych deklaracji, ale przyznają, że nowemu zespołowi trudno będzie bić się o najwyższe cele. Wrocławianie do sezonu 2022/23 przystępują z nowym trenerem - Ivanem Djurdjeviciem oraz bez kilku doświadczonych graczy (Wojciech Golla, Robert Pich, Waldemar Sobota i Krzysztof Mączyński).

Z nowych zawodników WKS-u kibicom w Polsce na pewno najlepiej znany jest Martin Konczkowski, który przez lata bronił barw Piasta Gliwice. Rafał Leszczyński i Michał Rzuchowski grali w pierwszoligowym Chrobrym Głogów, a 17-letni Jakub Lutostański z Jagiellonii Białystok to inwestycja w przyszłość. Są jeszcze Niemiec John Yeboah (MSV Duisburg) i Hiszpan Nahuel Leiva (CD Tenerife), którzy mają wzmocnić siłę ofensywną Śląska.

Przed derbową potyczką z Zagłębiem nie wszyscy piłkarze są gotowi jeszcze do gry. Trener Djurdjevic poinformował, że Yeboah usiądzie na ławce rezerwowych, a Hiszpan Leiva w ogóle nie pojedzie do Lubina. - - Skupiam się na tych, którzy przepracowali z nami cały okres przygotowawczy – zdradził trener piłkarzy Śląska.

Początek meczu Zagłębie – Śląsk w piątek o godz. 20.30. Spotkanie będziemy relacjonować na antenie Radia Wrocław. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.