Kolejna nowa zawodniczka z kontraktem w Ślęzie

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-07-15 19:45
Kolejna nowa zawodniczka z kontraktem w Ślęzie - fot. Ślęza Wrocław
fot. Ślęza Wrocław

19-latka, która może występować na pozycji silnej skrzydłowej lub środkowej w minionym sezonie występowała w pierwszoligowej drużynie Enei II Gorzów Wielkopolski. Na parkietach zaplecza Energa Basket Ligi Kobiet bardziej niż skutecznością zaznaczała swoją obecność w walce na tablicach. W 18 pierwszoligowych starciach aż 10 razy zebrała dziewięć lub więcej piłek, czterokrotnie osiągając pułap 12 zbiórek.

Kurkowiak z pewnością dobrze będzie wspominać również ostatni sezon występów w kategorii U-19. Wraz z koleżankami z Gorzowa sięgnęła po Młodzieżowy Puchar Polski, wywalczyła także brązowy medal w turnieju mistrzowskim MMP U-19. W 10 spotkaniach w tej kategorii wiekowej podkoszowa legitymowała się średnimi na poziomie 8.2 punktu, 12.7 zbiórki i 1.4 przechwytu na mecz. Systematyczny rozwój przełożył się na debiut w Energa Basket Lidze Kobiet. Na razie skromny, bo jedynie 147 sekund w spotkaniu z GTK Gdynia.

Martyna Kurkowiak to jedenasta zawodniczka w kadrze Ślęzy Wrocław na sezon 2021/2022. Oprócz niej ważne kontrakty z klubem mają: kapitan zespołu Anna Jakubiuk, Renata Brezinova, Julia Drop, Wiktoria Kuczyńska, Khrystyna Kulesha, Natalia Kurach, Patrycja Jaworska, Stephanie Jones, Ieshia Small i Karolina Stefańczyk.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.