Młodzieżówka Konfederacji nie chce ukraińskich flag na pojazdach MPK

Jakub Dworzecki, JD | Utworzono: 2022-07-20 09:26 | Zmodyfikowano: 2022-07-20 09:27
A|A|A

fot. Jakub Dworzecki

- Chcemy sprawdzić, czy akcja MPK była zgodna z prawem - mówi koordynator młodzieżówki na Dolnym Śląsku, Szymon Styrczula:

- Biorę pełną odpowiedzialność za tę inicjatywę - komentuje prezes MPK, Krzysztof Balawejder:

- Takie inicjatywy nie powinny być finansowane przez instytucje państwowe - mówi prezes Korony Młodych, Dawid Jankowski:

MPK nie zamierza zdejmować ukraińskich flag z pojazdów. Spółka informuje, że takie działanie jest zgodne z prawem i nie widzi podstaw do zmiany stanowiska. Korona Młodych domaga się, żeby w sąsiedztwie ukraińskich flag zawisły też polskie. Te, zdaniem prezesa spółki - są na pojazdach regularnie w trakcie świąt narodowych:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Neutralny
2022-07-21 11:19:46
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: 9
Oczywiście nic nie mam do pomocy Ukrainie, ale sam to zauważyłem - czy Wrocław to miasto ukraińskie czy jeszcze polskie? Nawet gdy pomagamy ukrainie, to jesteśmy w Polsce i widok na tramwajach i autobusach tylko i wyłącznie flag ukraińskich jest ewidentnym skrzywieniem. Jesteśmy w Polsce i przede wszystkim zawsze powinna być pierwsza flaga Polski, zawsze. Nie przypominam sobie, żebym takie rzeczy widział w innym kraju. Czy w Ukrainie też tramwaje mają tylko flagi Polskie? A przepraszam... w ogóle nie mają takich barw. A już skandalem było podczas meczu Polska - Walia. Kibice na mecz przyjeżdżali oflagowanymi w ukraińskie barwy na Polskiej ziemi tramwajami i autobusami. Zauważyli to wszyscy kibice którzy byli na meczu. Nie interesuje mnie prywatne zdanie prezesa mpk, jesteśmy na ziemi Polskiej i brak naszej flagi (za to jest obcego państwa) na naszych tramwajach to skandal. Ale co się dziwić, wystarczy w mpk powiedzieć że jest się z ukrainy i można jeździć za darmo.
~eles1949
2022-07-21 08:35:52
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -10
Takie konfederackie szambo po prostu wybija . . . Śmieszne, żałosne. Zwłaszcza ten krawaciarz . . .
~Polak
2022-07-20 21:12:30
z adresu IP: (2001:8003:c023:6b00:c15f:x:x:x)
Ocena: 8
Kim jest prezes MPK, Krzysztof Balawejder i dlaczego pozwala mu sie na umieszczanie flag kraju jego pochodzenia na pojazdach MPK?!!! MPK nie jest jego prywatna firma i jego osobiste zapatrywania nie moga byc tolerowane! To jest sprawa dla prokuratury!!! Nie badzmy bierni wobec zdrajcow narodu polskiego!
~Ale wstyd
2022-07-20 18:45:03
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -11
Empatia na poziomie kratki ściekowej. Ale od kogo mieliby się uczyć - przecież nie od partyjnych przywódców, miłośników Putina?
~Leon
2022-07-20 17:02:45
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 12
Na poczatku wojny? Może i ok - przez jakiś tydzien. Ale teraz to juz przesada. Po co ukraińskie flagi na tramwajach? To jest jeszcze Polska. I tego się trzymajmy. Niech sobie Sutryk w swoim domu wiesza i ten w szaliku też. Oczywiście za swoje pieniądze. ps.nie podoba mi się również, że PRW nadal ma ukraińskie barwy w logo, POLSKIE radio? to polskie barwy powinny być,
~Tomek
2022-07-20 16:42:40
z adresu IP: (185.226.xxx.xxx)
Ocena: 9
Szkoda że MPK nie uczciło rocznicy zbrodni wołyńskiej bo połowa mieszkańców Wrocławia ma pochodzenie zE wschodu
~Robi
2022-07-20 14:58:43
z adresu IP: (2a02:a317:e043:dd80:5062:x:x:x)
Ocena: 2
Nawet jeżeli uznać flagi na pojazdach MPK to gest solidarności, to okazując ją warto zadbać o jakość. Obserwując pojazdy na wielu powiwają brudne, poszarpane przez wiatr szmaty. Panie Prezesie nie przysparza to chwały anie panu, ani MPK, ani Wrocławiowi. Czy ktoś ponosi odpowidzialność za przegląd i wymianę szmat oraz pranie flag?
~Archi
2022-07-20 13:49:01
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Ten Gosc robi sobie i swojemu Jacusiowi za publiczne pieniądze dobrze. A Mpk jak było zawodne tak nadal jest. Wrocławianie głosują na PO to maja co chcieli, przyjdzie zima, będzie mega ciężko, to powiedzą ludziom we Wrocławiu ze to wina PiSu, a PiS ze Putina, Putin, ze banderowców, a banderowcy ze Polaków i błędne koło się zamknie. Tylko w Brukseli się pośmieją, że Europę wschodnia bez mydła wykorzystali.
~fachowiec
2022-07-20 13:24:09
z adresu IP: (2a01:112f:c0b:bb00:50a:x:x:x)
Ocena: 7
Te ukraińskie flagi to zwykła dziecinada prezesa MPK. Nikomu one nie pomagają, niczemu nie służą, a swoje kosztowały.
~odbiorNick
2022-07-20 13:10:58
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: -5
Nazwijmy rzecz po imieniu (i nazwisku): żadna tam młodzieżówka a PUTLERJUGEND!
~Boss
2022-07-20 11:47:25
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -6
Dziś trzeba wspierać Ukraińców bo walczą z bandycką Rosją także o naszą wolność. Czepianie się flag ukraińskich na wrocławskich tramwajach to moralna katastrofa i polityczny błąd.
~Boss
2022-07-20 11:43:43
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -7
Wywieszenie ukraińskich flag to gest i symbol solidarności z Ukrainą zaatakowaną przez Rosją. Konfederacja atakując ten pomysł kompromituje się.
~Patriota
2022-07-20 11:42:07
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -2
Wstyd MPK wstyd!!!!
~Fck
2022-07-20 11:03:24
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 10
Prezesik i jego rewolucje mowi o odruchu serca ok ale niech prezes jesli jest juz taki hojny i wydaje miliony(nie swojej kasy) na obce flagi na pojazdach niech wywiesi takze artykuly w gablotach w tramwajach i autobusach czym byl Wołyń i co dzialo sie z Polakami od lutego 1943-1945 jak byc solidarnym to i pisac prawde z kim sie solidaryzujemy
~Uważny
2022-07-20 10:05:17
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 8
Ukraińskie flagi na oklejonych trwale sino- żółtych tramwajach to kosztowny pijar Balawejdera. Bez przesady z tym zabieganiem o względy Ukraińców, ,,,,