Aleksander Ogrodnik, MC | Utworzono: 2022-07-22 10:59 | Zmodyfikowano: 2022-07-22 11:00
Zostały mistrzyniami Polski, zdobyły 17 złotych medali, a to dopiero połowa sezonu - fot. Dariusz Krzywański

Dla zawodniczek ATOM Deweloper Posciellux Wrocław, jedynej w Polsce zawodowej kobiecej grupy kolarskiej, tegoroczny sezon nie mógł rozpocząć się lepiej. Wrocławianki oprócz zdobycia 17 złotych medali zostały także, między innymi, mistrzyniami Polski. -Za nami pierwsza połowa sezonu, opowiada  trenerka drużyny Paulina Brzeźna-Bentkowska.

-Powiem że na prawdę niezwykle udana, nie liczyliśmy, że ten sezon się tak fajnie ułoży tym bardziej, że skończyła się wygraniem Graci Orlová, wygraniem LOTTO Belgium Tour, wyścigu w Estonii, wyścigu w Austrii, przede wszystkim zdobyciu tych trzech złotych medali na Mistrzostwach Polski i trzech brązowych.

Wrocławianki rozpoczęły już przygotowania do drugiej połowy sezonu, a plany wobec niego są równie ambitne. Kolarki czekają między innymi szosowe i torowe Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata w Australii. Jedyna w Polsce zawodowa grupa kobieca zachwycała nie tylko w kraju, a w drugiej połowie sezonu planuje zachwycić już cały świat.

- W drugiej części sezonu czekają nas Mistrzostwa Europy na torze, w Monachium w sierpniu i zaraz po tych mistrzostwach są mistrzostwa szosowe też w Monachium i tam jest jazda na czas i wyścig ze startu wspólnego. No i później Mistrzostwa Świata w Australii już elity pod koniec września. AO: Teraz jeszcze chwila odpoczynku albo już start do drugiej połówki? PB: Już start do drugiej połówki.

tłumaczył w rozmowie z Aleksandrem Ogrodnikiem dyrektor sportowy grupy, Paweł Bentkowski.