MPK dowiezie osoby z niepełnosprawnościami do pracy oraz na rehabilitację

GN, PAP | Utworzono: 2022-07-26 12:20
A|A|A

fot. RW

Jak poinformowało we wtorkowym komunikacie MPK Wrocław, przewoźnik zorganizuje dojazd osób z niepełnosprawnościami do Elektromechanicznej Spółdzielni Inwalidów „Elwat” oraz Stowarzyszenia „Ostoja”, w którym realizowane są warsztaty terapii zajęciowej. Pilotażowy projekt obejmie blisko dwudziestoosobową grupę pracowników i pacjentów.

„Przełamywanie barier w MPK Wrocław ma bardzo konkretny wymiar – dowieziemy osoby z niepełnosprawnościami do pracy oraz na rehabilitację. Mam bowiem świadomość, że najważniejsza w ich kontekście jest aktywizacja – tak zawodowa, jak i społeczna. To podstawa rzeczywistej pomocy” – powiedział prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder, cytowany w komunikacie.

Pilotaż ma potrwać trzy miesiące. Po tym czasie obie strony sprawdzą, w jakim kierunku powinien się rozwinąć.

Prezes Stowarzyszenia Dolnośląskie Forum Integracyjne Kamil Chomentowski podkreślił, że projekt pomoże wielu wrocławskim rodzinom, które nie są w stanie w codziennym trybie zorganizować dojazdów swoich bliskich do pracy i na ćwiczenia. Wyraził przy tym nadzieję, że będzie on mógł w przyszłości ewoluować i tym samym pomagać kolejnym potrzebującym.

W komunikacie przypomniano, że nie jest to pierwsza inicjatywa MPK Wrocław skierowana do osób o szczególnych potrzebach. Przewoźnik regularnie dowozi grupy niepełnosprawnych uczniów na lekcje do szkół. Razem z Fundacją Potrafię Pomóc zorganizował także szkolenia dla motorniczych i kierowców w kontekście pomocy pasażerom o szczególnych potrzebach i świadomości, z jakimi problemami borykają się na co dzień.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama