Tajemnice Środków Łączności

Iwona Diakowska, BT | Utworzono: 2022-07-28 12:16
A|A|A

fot. mat. prasowe

 Kryje się kreowana przez wieki myśl techniczna, która doprowadziła do rozwoju środków łączności na całym świecie. Telegraf Morse’a, Hughes’a, Baudot’a czy telefon, to tylko jedne z przykładów rewolucyjnych wynalazków XIX wieku zmieniających całkowicie stosunki handlowe i przemysłowe, doprowadzające do prawdziwego przewrotu w życiu społecznym i prywatnym.

Wystawa „Tajemnice środków łączności” to doskonała okazja do przyjrzenia się zabytkowym obiektom, które zmieniły życie pokoleń, na co dzień pozostając często niezauważalnymi.

Wystawa jest jednym z wydarzeń Letniego Festiwalu Tajemnic organizowanego przez Zamek Książ. Na ekspozycji zobaczymy aparaty telegraficzne, centrale telefoniczne, mikrotelefony nagłowne, radiostacje, telegramy, archiwalne fotografie i pocztówki. Wystawie towarzyszyć będzie Harcerski Klub Łączności WILDA oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej "GRH 44/100" z Poznania, która wystąpi w wiernych replikach mundurów, jakie nosili żołnierze walczący w szeregach dywizji pancernej z okresu II wojny światowej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama