Janusze i Grażyny wystartują dziś w wyjątkowym triathlonie

Aleksander Ogrodnik, MC | Utworzono: 2022-07-30 07:47 | Zmodyfikowano: 2022-07-30 07:49
Janusze i Grażyny wystartują dziś w wyjątkowym triathlonie - fot. Triathlon dla Januszy i Grażyn
fot. Triathlon dla Januszy i Grażyn

Razem pobiegną, popłyną i pojadą. Już dziś sportowcy amatorzy wystartują w triathlonie dla Januszy i Grażyn - integracyjnej imprezie sportowej dla absolutnie każdego, gdzie profesjonaliści, amatorzy - tytułowi Janusze i Grażyny, rywalizują, ale przede wszystkim dobrze się bawią. -Także z osobami niepełnosprawnymi, przekonuje organizatorka wydarzenia Monika Jackowicz z Fundacji Aktywni Ślężanie.

-Mamy na dzień dzisiejszy sześć takich zespołów, są to albo rodzice z niepełnosprawnymi dziećmi albo zaprzyjaźnione osoby, mamy w tym roku także, po raz kolejny, Andrzej Tichonow z Jackiem Marciniakiem jest to osoba niewidoma, która staruje z przewodnikiem.

Arena na której mierzyć będą się na kilku dystansach amatorzy, będzie Zalew Sulistrowicki, przekonuje Monika Jackowicz z Fundacji Aktywni Ślężanie.

-400 metrów pływania, 17 kilometrów roweru oraz 7 kilometrów biegu. Wszyscy mają tę samą trasę, ale mamy także sztafety i wtedy: to są trzy osoby, z których każda pokonuje jedną z trzech dyscyplin czyli płynie, później rower, a na końcu bieg.

Ponadto oprócz wyników sportowych ważne są też punkty za styl, na przykład przebranie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.