Janowickie opowieści. Wyprawa szlakiem sentymentu

Gabriela Stefanowicz, BT | Utworzono: 2022-07-31 08:22 | Zmodyfikowano: 2022-07-31 08:24
A|A|A

fot. Gabriela Stefanowicz

Coraz popularniejsze jest zwiedzanie regionu z nieco innej perspektywy, z dala od utartych ścieżek. Pomysł na taką trasę, nie tylko dla turystów, znaleźli mieszkańcy gminy Janowice Wielkie, którzy stworzyli swoistą mapę pamięci. Nanieśli tam miejsca istniejące i działające ale także te, których już nie ma. Mówi uczestniczka projektu Joanna Faber:

Mowa tu między inni o punkcie widokowym na górze Różanka, kinie czy fabryce papieru, która znajdowała się w Janowicach Wielkich i do której pan Krzysztof i wiele osób nadal ma sentyment.

Tropem „Janowickich Opowieści” - bo tak nazywa się mapa i dedykowana temu strona internetowa - poszły turystki z Jeleniej Góry.

W taki oto sposób mieszkańcy gminy rozpoczęli tworzenie społecznego, cyfrowego archiwum. Już niedługo do Janowic Wielkich, Trzcińska, Radomierza i Komarna dołączą kolejne wioski z terenu gminy.

Zobacz mapę Janowickich Opowieści

Przy każdym wyjątkowym punkcie jest kod QR, który przenosi nas na stronę internetowa janowickich opowieści. Ci bardziej dociekliwi znajdą tam także wywiady z mieszkańcami.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama