Hortensje w Wojsławicach. To jedyna tego typu kolekcja w Polsce - Radio Wrocław

Hortensje w Wojsławicach. To jedyna tego typu kolekcja w Polsce

BT
| 4 lata temu, 2022-08-05, 13:09
Hortensje w Wojsławicach. To jedyna tego typu kolekcja w Polsce – fot. Aleksander Ogrodnik
fot. Aleksander Ogrodnik

Feerie barw, nowe odmiany a także spacery, wykłady i pokazy, to wszystko zaledwie kilkadziesiąt minut jazdy samochodem od Wrocławia, zapewnia Hanna Grzeszczak Nowak kurator kolekcji.

- Jest kilka wiodących kolekcji w Europie i my jesteśmy jedną z trzech takich dużych kolekcji. Pokażemy hortensję miniaturowe, nowe gatunki, pnącza które mogą ubarwić ciemne takie zapomniane zakątki. To jest jedyna tego typu kolekcja w Polsce.

- Będzie tematyczny spacer ze specjalistami, z dyrektorem Arboretum w Wojsławicach, będą warsztaty florystyczne, będzie pokaz i otwarcie wystawy mistrzyni florystyki pani profesor Agnieszki Krzymińskiej, a kłopoty z uprawami pomoże nam rozwiązać znany specjalista dr Janusz Mazurek.

Całe wydarzenie jest także I Świętem Hortensji, które rozpocznie się w tę niedzielę o godzinie 9:00 w ogrodach Arboretum w Wojsławicach.


Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Tereska 2022-08-05 13:15:01 z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Piękności. Trzeba osobiście zobaczyć.