TOP5 dolnośląskich skateparków [GŁOSOWANIE]

Filip Marczyński, Justyna Kościelna, Piotr Słowiński, Andrzej Andrzejewski, Bartosz Szarafin, Jakub Dworzecki | Utworzono: 2022-08-20 11:30 | Zmodyfikowano: 2022-08-20 11:30
TOP5 dolnośląskich skateparków [GŁOSOWANIE] - zdjęcia uczestników plebiscytu
zdjęcia uczestników plebiscytu

Głosowanie potrwa do soboty 3 września, do godziny 15:30. Codziennie można oddać głos. Zwycięża skatepark, który uzbiera najwięcej punktów. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą

Ten plebiscyt już się zakończył
usuwane.

Skateplaza w Bielawie

Bielawska SKATEPLAZA to jeden z najstarszych tego typu obiektów w tej części regionu. Cieszy się sporą popularnością wśród miłośników deski, BMX'ów czy hulajnóg. W ciągu dnia korzystają z niego najmłodsi - wieczorem najczęściej starsi skaterzy. Miejsce jest lubiane przez skaterów z całego regionu. Głównie dlatego, że zostało zaprojektowane przez innych miłośników jazdy na desce. Wszystkie przyrządy są usytuowane tak, by można było bez problemu wykonywać następujące po sobie ewolucje. Popularność miejsca zadecydowała o jego rozbudowie w kolejnych latach. Samo zaś podejście do skateboardingu o tym, że na otwarciu - na początku lat dwutysięcznych - pojawili się skaterzy z całej Polski. Skatepark zajmuje powierzchnię blisko 800m2.

 Skatepark w Chojnowie 

Foto: UM w Chojnowie

Jeszcze dwa lata temu plac u zbiegu ulic Brzozowej i Racławickiej w Chojnowie nie był miejscem, którym miasteczko mogło się szczycić. Przeciwnie - teren za garażami nad Skorą raczej był miejscem spotkań klientów działu monopolowego pobliskiego sklepu. Teraz nad rzeką codziennie pojawiają się skaterzy - nawet z Bolesławca, czy Legnicy. A wszystko dlatego, że młodzi chojnowianie potrafili wpłynąć na swoich samorządowców. Blisko półtora miliona złotych trzeba było wydać na budowę tego skateparku. 

 Foto: UM w Chojnowie

 

Skatepark u zbiegu ulicy Borowskiej ze Ślężną we Wrocławiu 

Działa od kilku miesięcy i - jak pokazuje wysoka frekwencja - spodobał się okolicznym dzieciakom i młodzieży. Skatepark u zbiegu ulicy Borowskiej ze Ślężną we Wrocławiu powstał pod koniec ubiegłego roku. Przy okazji wybudowano też boisko do siatkówki i zagospodarowano teren wokół. Roboty kosztowały około 2,7 mln zł. 

 Skatepark przy ul. Legnickiej we Wrocławiu

 Przy ul. Legnickiej we Wrocławiu mieści się jeden z najbardziej nowoczesnych skatepark-ów w Polsce. Obiekt ma prawie 3 tys. m2 powierzchni jest zadaszony, ogrzewany i oświetlony, dzięki czemu może służyć mieszkańcom przez cały rok. Istnieje od 16 lat i powstał w miejscu starej zajezdni tramwajowej, od której zresztą odziedziczył swoją nazwę - Skatepark Zajezdnia31. Jeżdżą tam mieszkańcy w każdym wieku, od 8-latków do dorosłych, którzy mają nawet swoją dodatkową, wieczorną sesję, podczas której mogą trenować w najlepszych warunkach. 

 Skatepark w Szklarskiej Porębie 

Skatepark w Szklarskiej Porębie nie jest największy na świecie, ale ma fajną historię. Powstał, bo tak chcieli jego użytkownicy. Powstał też taki, jak tego chcieli użytkownicy. Obiekt znajduje się przy kompleksie boisk Orlik, usytuowanych tak, że z alejki obok nich można podziwiać zmagania sportowców jak z jakichś trybun. na końcu tych boisk znajduje się wspomniany skatepark. Wybudowany w sposób przemyślany i trwały. I użytkowany przez cały sezon. 

 

Reklama