Miedź przegrała po golu w ostatniej sekundzie

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-08-19 20:11 | Zmodyfikowano: 2022-08-19 20:12
Miedź przegrała po golu w ostatniej sekundzie - fot. miedzlegnica.eu

W 7 minucie Miedź stworzyła sobie znakomitą okazję. Strzelał Maxime Dominguez, a piłka zatrzymała się na słupku. Za chwilę Angelo Jose Henriquez Iturra nie zdołał dobić futbolówki do siatki. Ta ostatecznie trafiła w ręce Zlatana Alomerovicia. Miedź poszła za ciosem. W 12 minucie Luciano Narsingh wpadł z piłką w pole „Jagi” i wystawił piłkę Olafowi Kobackiemu. Młodzieżowiec w doskonałej okazji nie trafił jednak czysto w futbolówkę.

Jagiellonia odpowiedziała akcją lewą stroną. Jesus Imaz Balleste dośrodkował, główkował Marc Gual, a Paweł Lenarcik pewnym chwytem zatrzymał strzał. W 27 minucie znów groźnie w polu karnym strzelał Gual, ale bramkarz zielono-niebiesko-czerwonych był na posterunku. W 31 minucie arbiter po analizie VAR podyktował rzut karny dla Miedzi. Jedenastkę na gola zamienił Angelo Jose Henriquez Iturra. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, co przyniosło im trafienie w słupek. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy z rzutu wolnego uderzał Rui Nene, ale Lenarcik nie dał się zaskoczyć.

W 52 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Kobacki, który wpadł w szesnastkę, ale uderzył niecelnie. W 66 minucie analizę VAR mieliśmy po zdarzeniu w polu karnym Miedzi. Arbiter znów wskazał na „wapno” i ukarał drugą żółtą kartką Huberta Matynię, co w konsekwencji oznaczało czerwony kartonik dla obrońcy. Z rzutu karnego wyrównał Marc Gual. Białostoczanie zwietrzyli swoją szansę i śmielej zaatakowali, ale legnicka defensywa nie pozwalała im na zbyt wiele.

W 84 minucie drogę do bramki zatrzymali futbolówce stojący na linii Nemanja Mijusković i Kamil Zapolnik. Cztery minuty później odważnym wyjściem uratował zespół golkiper legniczan. Gospodarze jeszcze próbowali. Już w doliczonym czasie nad poprzeczką główkował Wojciech Łaski. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego zwycięskiego gola dla gospodarzy fenomenalnym uderzeniem z dystansu zdobył Rui Nene.

Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica 2:1 (0:1)

Gole: 0:1 Angelo Henriquez (32-karny), 1:1 Marc Gual (69-karny), 2:1 Nene (90+6).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Mateusz Skrzypczak, Nene. Miedź Legnica: Carlos Julio Martinez, Hubert Matynia, Jeronimo Cacciabue.

Czerwona kartka za drugą żółtą - Miedź Legnica: Hubert Matynia (68).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów: 8407.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Bogdan Tiru, Mateusz Skrzypczak (46. Bojan Nastic), Israel Puerto (86. Fedor Cernych) - Tomas Prikryl, Taras Romanczuk (70. Martin Pospisil), Nene, Jesus Imaz, Bartłomiej Wdowik (86. Mateusz Kowalski) - Marc Gual, Bartosz Bida (70. Wojciech Łaski).

Miedź Legnica: Paweł Lenarcik – Carlos Julio Martinez (62. Jens Martin Gammelby), Nemanja Mijuskovic, Levent Gulen, Hubert Matynia - Luciano Narsingh (62. Kamil Zapolnik), Maxime Dominguez (70. Jon Aurtenetxe), Santiago Naveda, Jeronimo Cacciabue, Olaf Kobacki (76. Maciej Śliwa) - Angelo Henriquez (76. Koldo Obieta).