Dawid Kurminowski nowym napastnikiem KGHM Zagłębia

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2022-09-01 17:30
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Dawid Kurminowski urodził się 24 lutego 1999 roku w Śremie. Na początku swojej przygody z piłką reprezentował barwy dwóch poznańskich zespołów - Warty oraz Lecha. W styczniu 2018 roku po raz pierwszy w swojej karierze wyjechał z kraju, ponieważ został wypożyczony do przedstawiciela słowackiej Fortuna Ligi, Zemplina Michalovce. Dwa lata później Kurminowski trafił do Żiliny, która pozyskała młodego Polaka na zasadzie transferu definitywnego. Był to niezwykle udany ruch zarówno dla klubu, jak i samego zawodnika. W sezonie 2020/2021 Kurminowski został królem strzelców słowackiej ekstraklasy z liczbą 19 bramek. Osiągnięcie napastnika przykuło uwagę działaczy Aarhus GF, które latem poprzedniego roku zdecydowało się pozyskać Dawida. Dotychczas w koszulce duńskiej drużyny Kurminowski rozegrał 33 spotkania, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Dawid Kurminowski dołączył do zespołu KGHM Zagłębia Lubin na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu.

Szukaliśmy napastnika, który wzmocni pierwszą linię, a przy tym będzie zawodnikiem o nieco innej charakterystyce niż pozostali piłkarze w tej formacji. Dawid jest szybki, dynamiczny, dlatego dzięki temu transferowi trener Stokowiec zyskuje dodatkowe pole manewru w ataku. Pozyskujemy młodego, perspektywicznego Polaka, który miał co prawda ostatnio trudny okres w Danii, ale wcześniej udowodnił, że potrafi być bardzo skuteczny. Dawid potrzebuje teraz zaufania, a my jesteśmy przekonani, że w Zagłębiu ma idealne warunki ku temu, by udowodnić swoją wartość. Witamy na pokładzie i życzymy wielu goli - powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan.

Z Dawidem byliśmy w kontakcie od dłuższego czasu. Był on naszym priorytetem do pozyskania jako zawodnik, który wpisuje się w modelowy przykład budowy naszego zespołu. Polak, który grał w reprezentacjach młodzieżowych naszego kraju. Wypożyczyliśmy go z duńskiego klubu. Opcja transferu była dla nas też bardzo istotna i jest ona jak najbardziej realna. Jeżeli Dawid sprawdzi się na polskich boiskach, to ta opcja jest w naszym zasięgu. Dawid, życzymy powodzenia i czekamy na bramki - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Trwało to trochę czasu, ale w końcu się udało i jestem w Lubinie. Jestem bardzo zadowolony i czekam na najbliższe mecze. Mam duże oczekiwania, a także mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze - mówi Dawid Kurminowski.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama