„Ostre Koło" Radia Wrocław z Międzygórza [ZOBACZ, POSŁUCHAJ]

GN, el | Utworzono: 2022-09-11 13:30 | Zmodyfikowano: 2022-09-11 13:52
A|A|A

fot. Anna Skupień

Zagraliśmy wprost z serca tras Singletrack Glacensis z Domu Nad Wodospadem w Międzygórzu.

Patryk Czermak z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego opowiedział o bezpieczeństwie na singlach i o stacji GOPR-u w Międzygórzu, która należy do najnowocześniejszych w regionie.

Kamil Łuczaj ze Strefy Międzygórze opowiedział o szlakach rowerowych, które przebiegają przez Międzygórze, nie tylko o singletrackach. O ich walorach i atrakcyjności, bo nowe trasy są już włączane do najważniejszych zawodów rowerowych. Zaprosił też na nadchodzące zawody Uphill Śnieżnik Challenge.

Z wiceprezesem fundacji Singletrack Glacensis Piotrem Kurczabem rozmawialiśmy m.in. o planach fundacji i współpracy międzynarodowej z Czechami.

Wracający do zdrowia Piotr „Szwed” Szwedowski, jeden z pionierów polskiego kolarstwa górskiego, podkreślił, że jazda po singlach to dla niego forma rehabilitacji. Rozmawialiśmy też o e-bikach, które według Piotra, łączą pokolenia - pozwalają pokonywać górskie trasy, które do tej pory nie były dostępne dla każdego.

Dla naszych Słuchaczy, oprócz pysznego śniadania, mieliśmy fantastyczne prezenty: gadżety rowerowe od Radia Wrocław oraz wycieczkę rowerową z przewodnikiem.

Partnerem programu byli: Fundacja Singletrack Glacensis i Dom Nad Wodospadem.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama