Mieszkańcy wypowiedzieli się o budowie obwodnicy w Szalejowie Górnym

Jarosław Wrona, JD | Utworzono: 2022-09-16 08:33 | Zmodyfikowano: 2022-09-16 08:37
A|A|A

fot. Jarosław Wrona

Wariant północny – najdłuższy, przebiegający w oddali od miejscowości, ale też przez tereny zakupione przez mieszkańców, jeszcze w ubiegłym roku.

Środkowy – bliżej zabudowań i najmniej kolizyjny, bo wzdłuż terenów, gdzie gmina od lat nie sprzedawała działek, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego.

Południowy – najbardziej kolizyjny i wywołujący najwięcej kontrowersji, po drugiej stronie DK8, od strony Polanicy-Zdroju, który zakłada wyburzenie siedmiu budynków. Mieszkańcy mają podzielone zdania i obawiają się o swoje grunty:

Jak powiedział Radiu Wrocław Zbigniew Tur, wójt gminy Kłodzko - jest za wariantem środkowym:

Najwięcej kontrowersji wzbudza wariant trzeci, gdzie trzeba by wyburzyć siedem domów. Jak powiedział Radiu Wrocław, Jacek Dzikowski zastępca dyrektora ds. inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu - projektanci musieli przygotować kilka wariantów:

Mieszkańcy obawiają się też hałasu, ale jak dodał Dzikowski - zgodnie z przepisami, wzdłuż trasy, będą budowane ekrany dźwiękochłonne. Po roku użytkowania nowej obwodnicy, pomiary mają zostać powtórzone. Projektanci zapewniają, że każdy będzie miał dojazd do swoich gruntów rolnych.

Ankiety będą jednym z czynników branych pod uwagę przy wyborze ostatecznego wariantu. Liczą się jeszcze kryteria środowiskowe, techniczne i ekonomiczne. Obwodnica ma powstać do 2029 roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama