Pierwsza wygrana w sezonie szczypiornistów z Głogowa

Piotr Pietraszek, media klubowe | Utworzono: 2022-09-17 21:30
Pierwsza wygrana w sezonie szczypiornistów z Głogowa   - fot. chrobryhandball.pl

Od początku było wiadomo, że walki na parkiecie nie zabraknie, tym bardziej, że oba zespoły przed tym meczem wciąż pozostawały bez zdobyczy punktowej w Superlidze.

Niemal cała pierwsza połowa upłynęła pod znakiem  wyrównanej gry.  Zespoły zdobywały bramkę za bramką. Chrobry jednak poprawiał swoją grę z każdą minutą i w połowie tej części spotkania zdołał odskoczyć od rywali na 4 gole. Potem jednak proste błędy w obronie i nieprzemyślane zagrania w ataku gospodarzy pozwoliły szczecinianom odrobić straty. Na przerwę zespoły schodziły do szatni przy wyniku 17:16.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie i oba zespoły nie potrafiły zbudować pokaźniejszej przewagi. Jednak od 40 minuty nastąpił przestój w grze gości. Szczypiorniści Pogoni zaczęli popełniać błędy, które głogowianie wykorzystywali i zdołali w ten sposób wywalczyć sześciobramkowe prowadzenie. W bramce Chrobrego doskonale spisywał się Anton Dereviankim, który bardzo skutecznie utrudniał przyjezdnym zdobywanie bramek. Mecz zakończył się wynikiem 31:27 i głogowianie zainkasowali pierwsze 3 punkty w tym sezonie.

MVP meczu został rozgrywający Chrobrego - Paweł Paterek.

Chrobry Głogów – Sandra SPA Pogoń Szczecin 32:27 (17:16)

Chrobry: Dereviankin – Zdobylak, Warmijak, Klinger, Kosznik 2, Tilte 7, Orpik 2, Jamioł 6, Dadej 1, Matuszak, Otrezov, Styrcz 3, Paterek 6, Skiba 5.

Pogoń Szczecin: Arsenic – Krok 4, Wrzesiński 2, Kapela 3, Zalevskyi 5, Krupa 3, Wiśniewski 1, Cherkashchenko 5, Krysiak 2, Viunyk, Polok 2.