Szlaban przy Strzegomskiej nie działał, więc wzięli śrubokręt i... rozkręcili go [FILM]

Joanna Jaros, MC | Utworzono: 2022-09-20 17:57 | Zmodyfikowano: 2022-09-20 18:00
A|A|A

fot. kadr z filmu na www.YouTube.pl

Pomysły kierowców nie mają granic. 15 września, gdy szlaban na przejeździe kolejowym na ulicy Strzegomskiej się zawiesił, czekający wzięli narzędzia i go zdemontowali. Nie spodobało się to jednak kolejarzom. -Takie zachowanie to dewastacja, mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP PLK:

Spółka analizuje zamieszczony w sieci filmik pod kątem nadawania się na materiał dowodowy.

Warto również przypomnieć, że na każdych rogatkach znajduje się tak zwana żółta naklejka. Na niej znajdziemy numer telefonu pod który należy dzwonić, gdy szlaban się zepsuje.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Niechsieciesza
2022-09-23 07:49:46
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 5
Niech się cieszą ci co rozkręcali, że nikt samochodem nie wjechał pod pociąg, bo by mieli sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym. Czy wy tacy głupi jestescie, że usunięcie szlabanu przez kierowców traktujecie jak coś normalnego ? Od tego są służby żeby to naprawili. Ja bym ich do ciupy wysłał za ten szlaban i jego zdewastowanie bo zagrozili bezpieczeństwu innych ludzi
~Virus
2022-09-22 22:38:46
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dewastacja, to to co robi zarząd miasta Wrocławia.
~uff
2022-09-22 18:07:36
z adresu IP: (80.68.xxx.xxx)
Ocena: 3
Podjęli jedyną słuszną decyzję. Jeżeli przez godzinę szlaban się nie podnosi, a służby kolei nie potrafią dotrzeć w to miejsce i załatwić tematu, pozostaje czyn społeczny.
~Xxx
2022-09-22 00:59:53
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 3
Porównanie do demontażu czerwonego światła, które za długo świci jest bezsensowne. Szlaban nie „za długo się nie podnosił”, tylko nie działał po raz kolejny. A kiedy ten sam szlaban się nie opuszcza, bo się zepsuje to już nie stwarza zagrożenia ruchu? Ludzie, po to są znaki, żeby zachować bezpieczeństwo zbliżając się do przejazdu. Czy szlaban działa, czy nie….
~jasne
2022-09-21 22:38:41
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tylko nikt nie napisał, że Panowie wezwani pod numerem z żółtej naklejki mieli problem dojechać bo Strzegomska cała stała w wyniku 2 godzinnej awarii szlabanu. Może PKP w końcu zrobi porządnie szlaban, który się notorycznie psuje od kilku lat? Zanim ktoś zginie.
~J-23
2022-09-21 15:48:07
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -2
Pokolenie "Terminatorow" ,pokazuje swą głupotę i frajerstwo !!! Bo teraz zobaczą, sąd od środka Brawo ,za brak mózgu...!!!
~maszynista
2022-09-21 15:41:04
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -6
Takich idiotow i wandali, to tylko do celi i bardzo wysokie odszkodowania 10000 tyś zł kary !!!
~w.k
2022-09-21 09:16:45
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 2
bezmozgi co to zrobili skoncza w sadzie...,
~Heniek
2022-09-21 09:09:07
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 0
Cieniasy i frajerzy! Zamiast zdemontować mogli naprawić skoro są tacy pomysłowi.
~fachowiec
2022-09-21 08:11:07
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
I załatwili sprawę w 5 minut. Inaczej do dziś by czekali na jaśnie państwo serwisantów z PLK.
~Moja opinia
2022-09-21 07:37:19
z adresu IP: (185.186.xxx.xxx)
Ocena: 6
Wrocław jest nieprzejezdny. Wieczny korek, wieczne problemy przez nieudolne władze miasta.
~Andrzej 64
2022-09-21 04:50:37
z adresu IP: (2a00:f41:704f:1a91:0:x:x:x)
Ocena: 3
Ja mam nadzieję że te baranki odpowiedzą za zniszczenie mienia i zagrożeniu w ruchu
~Dorota
2022-09-21 01:59:12
z adresu IP: (2a02:a313:8243:ca80:e117:x:x:x)
Ocena: -6
"Takie zachowanie to dewastacja, mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP PLK" Oj Mireczku żebyś nie usłyszał zarzutów prokuratorskich za pomówienie.
~Gosc
2022-09-20 23:36:20
z adresu IP: (77.222.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czy ten przejazd kolejowy jest zbudowany i użytkowany zgodnie z istniejącymi przepisami?
~Jan 3 Sobieski
2022-09-20 22:10:00
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 3
Brawa dla kierowców. To nie jest dewastacja tylko udrożnienie przejazdu gdyż szlaban się nie podnosi a staliby na tym przejeździe Bóg wie ile godzin bo jaśnie serwisant jest np. W Legnicy.... . Tam powinien być droznik 24 h/7 dni w tygodniu by spełniało funkcje lub policja albo SM. To jest najgorszy przejazd we Wrocławiu.
~Brać sprawy w swoje ręce
2022-09-20 21:50:41
z adresu IP: (81.15.xxx.xxx)
Ocena: 1
Brawa dla kierowców! Jak w każdej dziedzinie życia w tym kraju trzeba brać sprawy w swoje ręce! Gdyby tego szlabanu nie rozkręcili to staliby do tej pory.
~nie ma na co czekać
2022-09-20 19:20:41
z adresu IP: (2001:4bc9:a40:4e91:19a3:x:x:x)
Ocena: 3
i bardzo dobrze
~Polak
2022-09-20 18:03:49
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 11
W tym prowincjonalnym mieście zwanym Wrocław nic nie działa, dramat!!!!