Hubert Hurkacz nie obroni tytułu w Metz

BT, PAP | Utworzono: 2022-09-24 19:28 | Zmodyfikowano: 2022-09-24 19:29
Hubert Hurkacz nie obroni tytułu w Metz - fot. Wikipedia/si.robi/Hurkacz RG22/CC BY-SA 2.0

Z 65. obecnie w światowym rankingu Sonego Hurkacz mierzył się po raz czwarty i doznał trzeciej porażki.
27-letni Włoch bardzo dobrze serwował. W efekcie dwa lata młodszy Polak nie miał nawet jednej okazji na przełamanie.

W tie-breaku pierwszego seta rywalizacja punkt za punkt toczyła się do stanu 4-4. W tym momencie Sonego wygrał jednak dwie piłki z rzędu, a chwilę później cieszył się ze zwycięstwa w tej partii.

Hurkacz długo również świetnie serwował - posłał pięć asów, a rywal dwa - ale w siódmym gemie drugiego seta podanie zawiodło go. Wówczas Sonego wykorzystał jedynego w tym spotkaniu break pointa.

Sobotnia porażka oznacza, że Hurkacz w poniedziałkowym notowaniu listy ATP spadnie z 10. na 11. pozycję.
W niedzielę rywalem Sonego będzie Aleksander Bublik. Rozstawiony z numerem siódmym Kazach do finału awansował po rozegraniu zaledwie trzech gemów, bo skreczował jego rywal Szwajcar Stan Wawrinka.

W finale debla w Metz wystąpią natomiast Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako.

Wyniki półfinałów singla:

Lorenzo Sonego - Hubert Hurkacz (Polska, 2) 7:6 (7-5), 6:4
Aleksander Bublik (Kazachstan, 7) - Stan Wawrinka (Szwajcaria) 2:1 i krecz Wawrinki