Kolejne szkoły objęte programem patronackim KGHM

BT, PAP | Utworzono: 2022-09-30 14:38
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Jak poinformowano w czwartkowym komunikacie, w tym roku szkolnym w klasach patronackich KGHM naukę rozpoczęło blisko 500 uczniów. „Młodzież zdobywa wiedzę praktyczną w nowoczesnych pracowniach, które doposaża miedziowa spółka. Uczniowie do dyspozycji mają także m.in. pomieszczenie imitujące sztolnię, gdzie pod czujnym okiem instruktorów zdobywają wiedzę nt. konstrukcji stalowych” - podano. W ramach zajęć odbywają się praktyki w oddziałach KGHM, a najlepsi uczniowie mają szansę na stypendia.

Program „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym” wystartował w 2018 roku i do tej pory objął kilka tysięcy uczniów szkół z powiatów: legnickiego, bolesławieckiego, lubińskiego, głogowskiego oraz polkowickiego. Młodzi ludzie kształcą się w specjalistycznych kierunkach jak np. górnik podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny, operator maszyn i urządzeń przeróbczych, technik hutnik czy technik przemysłu metalurgicznego.

Jak podkreślono, projekt nieustannie się rozwija i dodawane są kolejne działania. W ubiegłym roku szkolnym zorganizowana została m.in. jednodniowa olimpiada sportowa - „Kompetentny Pogchamp”. Impreza odbędzie się ponownie, w maju 2023 roku. Innym przedsięwzięciem był konkurs „Kompetentny w świat”, którego zwycięzcy wygrali staż w Dolinie Krzemowej w USA.

„Program zakłada ścisłą współpracę na linii szkoła – KGHM. To pozwala na edukację zgodną z realnymi wymaganiami biznesu oraz najnowszymi osiągnięciami przemysłu miedziowego. Proponowane kierunki nauki znajdują się na ministerialnej liście najbardziej potrzebnych zawodów w Polsce” – wskazuje spółka.

W roku szkolnym 2022/23 do programu patronackiego KGHM dołączyło dziewięć szkół: w Lubinie, Chocianowie, Polkowicach, Legnicy, Bolesławcu i Głogowie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama