Basket Liga Kobiet: wygrana polkowiczanek, kolejna porażka Ślęzy

Wojciech Klich | Utworzono: 2022-10-19 21:48 | Zmodyfikowano: 2022-10-19 21:57
Basket Liga Kobiet: wygrana polkowiczanek, kolejna porażka Ślęzy - fot. slezawroclaw.pl

Koszykarki z Polkowic od pierwszych minut pokazywały pełną dominację na boisku. Rywalki mogły tylko się biernie przyglądać, jak Pomarańczowe seryjnie zdobywały punkty, grając przy tym pewnie w obronie. Przewaga polkowiczanek była ogromna, na przerwę schodziły prowadząc 58:16. W drugiej połowie drużyna BC wyraźnie spuściła z tonu i ograniczała się jedynie do kontrolowania przebiegu wydarzeń na boisku. O wielkim powrocie MKS-u do gry nie mogło być mowy, ale przyjezdne zdobywały nieco więcej punktów niż w pierwszych dwóch kwartach. Ostatecznie polkowiczanki pewnie sięgnęły po zwycięstwo, wygrywając 96:45.

BC Polkowice – MKS Pruszków 96:45 (33:7, 25:9, 24:13, 14:16).

Punkty:

BC Polkowice: Weronika Gajda 16, Klaudia Gertchen 14, Artemis Spanou 12, Weronika Telenga 10, Aleksandra Zięmborska 9, Julia Piestrzyńska 9, Sasa Cado 8, Yvonne Turner 8, Zala Friskovec 6, Liliana Banaszak 2, Bożena Puter 2.

MKS Pruszków: Marta Masłowska 9, Marzena Marciniak 6, Magdalena Parysek-Bochniak 6, Karolina Zaborska 6, Weronika Papiernik 5, Pola Dmochewicz 5, Julia Berezowska 4, Sonia Frojdenfal 2, Katarzyna Świeżak 2, Marta Stawicka 0, Kaja Grygiel 0, Aleksandra Iwaniuk 0.

------------------

O wiele bardziej dramatyczny przebieg miał mecz Ślęzy z Polonią Warszawa. Wrocławianki liczyły na pierwsze punkty w tym sezonie, jednak stołeczna ekipa obroniła się dobrą grą w czwartej kwarcie. Trzeba jednak przyznać, że było to niebywale wyrównane spotkanie. Wrocławianki od pierwszych minut skutecznie grały w ofensywie, ale tym samym odpowiadała Polonia. Warszawianki po dwóch kwartach prowadziły trzema punktami. Straty udało się odrobić już w trzeciej kwarcie, ale w decydujących momentach wrocławiankom zabrakło chłodnej głowy. Podopieczne Arkadiusza Rusina przegrały 75:76.

SKK Polonia Warszawa - 1KS Ślęza Wrocław 76:75 (18:18, 23:20, 18:22, 17:15).

Punkty:

SKK Polonia Warszawa: Andreona Keys 21, Jessica Jackson 15, Martyna Leszczyńska 11, Wiktoria Stępień 6, Anna Pawłowska 6, Klaudia Sosnowska 5, Angeliki Vintsilaiou 4, Sylwia Siemienas 3, Marta Sztąberska 3, Andjelina Radic 2, Marta Mistygacz 0.

1KS Ślęza Wrocław: Stephanie Jones 26, Ieshia Small 17, Julia Drop 9, Karolina Stefańczyk 7, Anna Jakubiuk 6, Patrycja Jaworska 5, Natalia Kurach 3, Wiktoria Kuczyńska 2.