Czwarta porażka w sezonie siatkarzy z Lubina

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-10-24 07:50
Czwarta porażka w sezonie siatkarzy z Lubina  - fot. ks.cuprum.pl

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy.  Warszawianie przy zagrywce Jana Firleja wyszli na bezpieczne prowadzenie  (16:9). Trener Cuprum Paweł Rusek postawił na zmiany i na parkiecie pojawił się młody rozgrywający Kajetan Kubicki. Przewaga rywali była jednak zbyt duża, by odrobić straty.

W drugim secie gra lubinian wyglądała dużo lepiej. Ataki były skuteczniejsze, pojawił się także as serwisowy Alexa Bergera (10:10). Na parkiecie pozostał Kubicki, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Świetnie bronił, bardzo kreatywnie i niesztampowo rozgrywał, a do tego zagrywał z prędkością ponad 110 km/h. Za sprawą 19-latka goście wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu (20:18). Walka w końcówce trwała do samego końca, jednak Miedziowi nie dali sobie już odebrać skromnej przewagi, wygrywając 25:23.

Po przerwie znów lepiej prezentowali się siatkarze ze stolicy. Trzymali się długo o krok przed drużyną z Dolnego Śląska, mniej więcej z dwupunktową przewagą. Goście zdołali doprowadzić do remisu 18:18, a odpowiedzialny za to był Berger, który trzy piłki z rzędu skończył skutecznym atakiem. Przy stanie 20:20  sprawy w swoje ręce wziął Igor Grobelny, którego skuteczne akcje zapewniły Projektowi wygraną w tej partii 25:22 i prowadzenie 2:1 w meczu.

Gospodarze inicjatywy nie oddali także w kolejnym secie. Zespół ze stolicy zbudował kilkupunktową przewagę. Miedziowi przegrywali już 14:20, ale ambitnie próbowali odrabiać straty. Dobrą zmianę dał Jakub Ziobrowski i po chwili strata lubinian zmalała do trzech punktów (17:20). Ostatecznie, warszawianie jednak postawili na swoim, zwyciężając do 19 i w całym spotkaniu 3:1.

Dla Cuprum była to czwarta porażka w piątym meczu rozgrywek. W tabeli  Miedziowi zajmują 13. lokatę.

Projekt Warszawa - Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 23:25, 25:22, 25:19)

Projekt Warszawa: Kamil Baranek, Jan Firlej, Igor Grobelny, Piotr Nowakowski, Linus Weber, Andrzej Wrona - Damian Wojtaszek (libero) - Jakub Kowalczyk, Dawid Pawlun, Kevin Tillie;

Cuprum Lubin: Alexander Berger, Wojciech Ferens, Remigiusz Kapica, Moustapha M'Baye, Grzegorz Pająk, Paweł Pietraszko - Kamil Szymura (libero) - Dominik Czerny, Kajetan Kubicki, Maciej Sas (libero), Jakub Ziobrowski.

MVP meczu: Igor Grobelny (Projekt).