Koszykarki Ślęzy z drugą wygraną w sezonie

Wojciech Klich | Utworzono: 2022-10-30 07:29
Koszykarki Ślęzy z drugą wygraną w sezonie - fot. slezawroclaw.pl

Mecz w Poznaniu rozpoczął się od czteropunktowej serii gospodyń, ale Ślęza szybko odpowiedziała z nawiązką i prowadziła 6:4. Rywalki jednak nie odpuszczały i skuteczniej zaczęły grać w defensywie. Efekt? Bardzo dobra końcówka kwarty i prowadzenie AZS-u 19:12.

Ślęza w drugiej kwarcie ruszyła do ataku, ale podopiecznym Arkadiusza Rusina brakowało skuteczności. AZS natomiast wciąż nie odpuszczał i w pewnym momencie przewaga gospodyń wynosiła już nawet 14 punktów. Dobra gra między innymi Julii Drop pozwoliła jednak zmniejszyć straty i na przerwę koszykarki Ślęzy schodziły przegrywając 33:41.

Prawdziwa pogoń za wynikiem rozpoczęła się jednak w trzeciej odsłonie. Szybkie trzy akcje pozwoliły Ślęzie zbliżyć się do rywalek na jeden punkt. Chwilowy przestój sprawił jednak, że AZS znów odskoczył na 10 oczek. Wrocławianki nie miały jednak zamiaru się poddawać i przed czwartą kwartą doprowadziły do remisu 54:54.

Udana pogoń sprawiła, że Ślęza mocno zmotywowała się na ostatnią część meczu. Wrocławianki nie zamierzały wypuścić szansy na drugie zwycięstwo w sezonie z rąk, co było widać na parkiecie. Ślęza grała skutecznie, szczególnie w defensywie i pod koniec meczu było to kluczowe. Ostatecznie podopieczne Arkadiusza Rusina zwyciężyły 76:70.

Enea AZS Politechnika Poznań - 1KS Ślęza Wrocław 70:76 (19:12, 22:21, 13:21, 16:22).