Dźwięki Świata - Kobiety w niedzielę od 17:00 w Radio Wrocław Kultura: Tekla Goldman i Cudowne Lata

| Utworzono: 2022-10-30 11:24 | Zmodyfikowano: 2022-10-30 11:32
Dźwięki Świata - Kobiety w niedzielę od 17:00 w Radio Wrocław Kultura: Tekla Goldman i Cudowne Lata - kolaż z wykorzystaniem materiałów prasowych Tekla Goldman i Cudowne Lata
kolaż z wykorzystaniem materiałów prasowych Tekla Goldman i Cudowne Lata

W dzisiejszej audycji dwie kobiece premiery. Spotkanie z zespołem z Otwocka Tekla Goldman - Emilly Bones i Jędrzejem Sudnikowiczem. Ukazała się ich depiutancka EP-ka, która w melodiach przywołuje skojarzenia z australijską sceną garażowo - krautrockową m.in. King Gizzard & The Lizard Wizard czy Osees. Rozmowa o godz. 17:20.

W drugiej godzinie programu spotkaniu z zakochanym duetem Cudowne Lata. Ania i Amina mają za sobą premierę drugiego albumu pt. Zabrałaś dziewczynę chłopakom. Na płycie, której tytuł inspirowany jest autentycznymi zdarzeniami, można znaleźć brzmienia, które najlepiej przybliżą następujące hasztagi: #karencarpentercore #kochająceinaczejpop #proabofunky #arabskayamahawave #progrockpop #alternatywnydansing #lesbijskipacifichouse #guitarrockisnotdead. Rozmowa o 18:00.

Dwie godziny z dobrymi polskimi tekstami, kobiecą muzyką niezależną tworzoną zgodnie z zasadą “zrób to sam” i dobrą zabawą przy elektryzujących dźwiękach.

Zapraszam na Dźwięki Świata Kobiety od 17 do 19 (powtórka w poniedziałek o 22:00).

Audycja Dźwięki Świata - Kobiety to audycja w Radio Wrocław Kultura od 17 do 19 poświęcona muzyce tworzonej przez osoby identyfikującej się jako kobiety. W kobiecej odsłonie Dźwięków Świata, kontynuuję ścieżkę rozpoczętą 6 lat temu, i kieruję się ciekawością, poszanowaniem godności każdej osoby i poruszać tematy dotyczące grup, którym tak jak kobietom, często odbierany jest głos. W Dźwiękach Świata - Kobiety będzie miejsce dla wszystkich kolorów i ich odcieni ludzkiej tożsamości. Kobiety w tej audycji wychodzą z cienia, a z chórków przechodzą na front.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.