Turów nie powalczy o Puchar Polski

| Utworzono: 2011-02-10 00:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Koszykarze Jacka Winnickiego najwyraźniej nie lubią wycieczek nad polskie morze. W sobotę niespodziewanie przegrali w lidze w Koszalinie, a w środę w Sopocie pożegnali się z Pucharem Polski. Ćwierćfinałowy pojedynek był wyrównany, ale to gospodarze wygrali 89:81.

Trefl awansował do turnieju finałowego, bo miejscowi kibice obejrzeli Adam Waczyński show. Obrońca sopockiej ekipy miał swój dzień i trafiał jak natchniony. Zwłaszcza z dystansu. Z 11 rzutów trzypunktowych, które oddał, aż 7 wpadło do kosza. Turów nie znalazł na niego żadnej odpowiedzi.

W pierwszych dwóch kwartach świetnie grał duet David Jackson i Robert Tomaszek. Po sześciu minutach zgorzelczanie prowadzili już nawet różnicą 10 punktów. Niestety, ich gra, zwłaszcza po przerwie, pozostawiała wiele do życzenia.

W czwartej kwarcie Trefl kontrolował wynik i nie dał odebrać sobie awansu do finałowego turnieju w Gdyni. Ich rywalem będzie Anwil Włocławek. A Turów może skupić się już tylko na lidze, choć forma zespołu w ostatnich dniach jest niepokojąco słaba.

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 89:81 (19:24, 22:17, 22:18, 26:22)

Trefl Sopot: Adam Waczyński 27, Paweł Kikowski 14, Lawrence Kinnard 11, Filip Dylewicz 10, Giedrius Gustas 8, Dragan Ceranić 7, Marcin Stefański 5, Slobodan Ljubotina 4, Lorinza Harrington 3.

PGE Turów Zgorzelec: David Jackson 15, Konrad Wysocki 12, Marko Brkić 11, Michał Gabiński 8, Ivan Zigeranović 8, Torey Thomas 7, Robert Tomaszek 7, Ivan Koljević 6, Michael Kuebler 5, Bartosz Bochno 2.