Znów bez sukcesu pod siatką. Lubinianie pokonani w Suwałkach

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-11-02 07:30
Znów bez sukcesu pod siatką. Lubinianie pokonani w Suwałkach - fot. ks.cuprum.pl

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna gospodarzy. Suwałczanie dobrze asekurowali piłki i punktowali po kontratakach. Miejscowi wyszli na kilkupunktowe na prowadzenie i dowieźli je do końca seta.

Po przerwie gra lubinian wyglądała dużo lepiej. Zaczął funkcjonować przede wszystkim blok, a rywale nie byli już tak skuteczni, popełniali więcej błędów własnych, które wykorzystywali podopieczni trenera Pawła Ruska. Po dwóch asach serwisowych z rzędu Grzegorza Pająka było już 17:11 dla Cuprum. Dużą przewagę punktową przyjezdni utrzymali do końca, a partię skutecznym atakiem zakończył Moustapha M’Baye.

Siatkarze z Dolnego Śląska dobrze weszli także w trzecią partię. Na skrzydłach punktowali Wojciech Ferens i Jakub Ziobrowski, ale po drugiej stronie suwałczanie też nie próżnowali. Skuteczny był przede wszystkim Paweł Halaba. Gra była wyrównana; żadna z drużyn nie mogła się oddalić na prowadzenie wyższe niż 2 oczka. Akcje były długie, pełne ofiarnych obron i widowiskowych ataków. Im bliżej końca seta, tym bardziej inicjatywę przejmowali jednak gospodarze (22:18). Ostatecznie to ekipa Ślepska Malow wyszła na prowadzenie, wygrywając partię nr 3 do 20.

Czwarta odsłona rozpoczęła się od pokazu świetnej gry asekuracyjnej Pająka, który w jednej akcji obronił piłkę trzy razy, a na koniec potężny atak Ziobrowskiego dał punkt Miedziowym. Wynik cały czas oscylował wokół remisu. Na pierwsze dwupunktowe prowadzenie siatkarze Cuprum wyszli przy stanie 12:10, ale za chwilę na tablicy już był remis i ponownie walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce Ślepsk odskoczył (20:17), ale goście zaraz zniwelowali stratę do zaledwie punktu. Zespół z Suwałk nie pozwolił jednak wyrwać sobie z rąk zwycięstwa, triumfując w czwartym secie 25:22 i w całym meczu 3:1.

Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 3:1 (25:19, 15:25, 25:20, 25:22)

Ślepsk: Bartosz Filipiak (21), Paweł Halaba (13), Miran Kujundzic (6), Matias Sanchez (2), Cezary Sapiński (12), Andreas Takvam (12)- Mateusz Czunkiewicz (libero), Adrian Buchowski (4), Przemysław Smoliński (1).

Cuprum: Wojciech Ferens (9), Paweł Pietraszko (10), Grzegorz Pająk (4), Florian Krage (1), Ilia Kowalow (13), Remigiusz Kapica - Kamil Szymura (libero) - Maciej Sas (libero), Moustapha M’Baye (9), Jakub Ziobrowski (13), Kajetan Kubicki, Dominik Czerny.

MVP: Bartosz Filipiak (Ślepsk)