Zagłębie Lubin inwestuje w młodego obrońcę

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-11-04 18:52
Zagłębie Lubin inwestuje w młodego obrońcę - fot. mat. prasowe KGHM Zagłębie Lubin
fot. mat. prasowe KGHM Zagłębie Lubin

Kacper do Lubina trafił przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018 z Warty Poznań. Młody środkowy obrońca to ważny punkt defensywy drugiego zespołu KGHM Zagłębia Lubin. W dziewięciu meczach obecnych rozgrywek eWinner 2 ligi zdobył dwie bramki. Zanotował też jeden występ w pierwszej drużynie Miedziowych, gdy rywalem był Start Jełowa w 1/32 Fortuna Pucharu Polski. Debiutował w PKO BP Ekstraklasie już w październiku 2021 przeciwko Stali Mielec. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrał dotychczas cztery spotkania.

Prezes Michał Kielan:

- Przedłużenie kontraktu z Kacprem wpisuje się w naszą filozofię budowy zespołu. Wierzymy w możliwości naszych wychowanków, wiedząc jednocześnie, że drużyna potrzebuje czasu, by dojrzewać. Mamy w naszej akademii bardzo perspektywicznych zawodników, którzy od początku tego sezonu wchodzą odważnie do zespołu, co pokazuje nasze pierwsze miejsce w liczbie minut młodzieżowców i klasyfikacji Pro Junior System. Z tej drogi nie zejdziemy, bo tacy piłkarze jak Kacper są przyszłością Zagłębia. Jestem przekonany, że po powrocie do zdrowia i zimowym okresie przygotowawczym Kacper stanie się mocnym punktem naszej defensywy.

Dyrektor pionu sportowego Piotr Burlikowski:

– Cieszymy się, że przedłużyliśmy kontrakt z Kacprem Lepczyńskim. Jest to piłkarz, który wpisuje się w plan rozwoju naszego klubu. Kacper jest już w pierwszej drużynie od kilku lat i mam nadzieję, że ten krok, na który się zdecydował, czyli przedłużenie kontraktu z nami, pomoże mu osiągnąć jeszcze wyższy poziom. Liczę, że w kolejnych sezonach będzie coraz ważniejszą postacią zespołu i wspólnie będziemy osiągać wyznaczone cele.

Kacper Lepczyński:

- Jestem bardzo pozytywnie nastawiony jeśli chodzi o przedłużenie kontraktu z Zagłębiem. Wspólnie obraliśmy ścieżkę i mam nadzieję, że to co sobie założyliśmy ziści się na boisku. Nie mogę doczekać się już powrotu do gry.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.