Premiery w Podziemiu i AST, koncert Zhytynskiej, nowy album Wrocław Baroque Ensemble (WIDEO Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2022-11-10 17:00 | Zmodyfikowano: 2022-11-10 18:27
Premiery w Podziemiu i AST, koncert Zhytynskiej, nowy album Wrocław Baroque Ensemble (WIDEO Radia Wrocław Kultura) - DAB+wtorek od 15:00 i w środę od 8:00
DAB+wtorek od 15:00 i w środę od 8:00

W Teatrze Polskim w Podziemiu prapremiera na jubileusz pięciolecia. 'Finnegan's W/Fake' wg powieści Joyce'a, fascynującej, ale chyba nikt do końca jej nie pojął. Spektakl - jak zapewniają twórcy - jest odpowiedzią na powieść, bardzo polską odpowiedzią. Reżyseruje Katarzyna Kalwat.

W Teatrze AST również prapremiera. Dyplom studentów Wydziału Aktorskiego. 'Więcej łez' zapowiada się na emocjonującą dramę wokół tajemniczej śmierci młodej dziewczyny. W studiu aktorzy Ada Chełmińska, Patryk Krzak oraz scenarzysta Łukasz Czapski.

Iryna Zhytynska (wrocławska mezzosopranistka rodem z Iwano-Frankiwska) i Mateusz Wiśniewski ze Stowarzyszenia im. Richarda Straussa. Przed serią koncertów na Dolnym Śląsku (pierwszy we Wrocławiu), związanych z tutejszymi śladami obecności wielkich kompozytorów.
Po rozmowie przybliżymy dusznickie chwile jednego z nich, Feliksa Mendelssohna.

Andrzej Kosendiak, szef Narodowego Forum Muzyki, dyrygent, z nową płytą z utworami Marcina Józefa Żebrowskiego. W tym roku mija 10 lat od kiedy Wrocław Baroque Ensemble pod wodzą profesora Kosendiaka nagrywa i publikuje albumy z twórczością polskich kompozytorów.

Zapraszamy do aplikacji mobilnych (tu można nas słuchać lub/i oglądać), na stronę www.radiowroclawkultura.pl (również obydwie opcje), a także tradycyjnie do słuchania w odbiornikach radiowych (z systemem DAB+).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.