Spektakl i warsztaty w cieniu trudnych tematów. Rusza wrocławski Tydzień Kobiet

, PP | Utworzono: 2022-11-08 07:10 | Zmodyfikowano: 2022-11-08 07:10
Spektakl i warsztaty w cieniu trudnych tematów. Rusza wrocławski Tydzień Kobiet - fot. ze spektaklu Matki Wyklęte - autor Tobiasz Papuczys/Instytut Grotowskiego
fot. ze spektaklu Matki Wyklęte - autor Tobiasz Papuczys/Instytut Grotowskiego

- Sama przeżyłam taką stratę. To, czego doświadczyłam zainspirowało mnie do stworzenia tego spektaklu – mówi Radiu Wrocław Ada Tabisz z Instytutu Grotowskiego, reżyserka spektaklu:

Spektakl zostanie zaprezentowany dwukrotnie, 11 i 12 listopada w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego. By zwiększyć jego dostępność będzie tłumaczony na polski język migowy.

W ramach Tygodnia Kobiet zaplanowano także warsztaty psychologiczne, stanowiące niezwykłą okazję do spotkania się w gronie osób dzielących podobne doświadczenia i gotowych podzielić się nimi, by pomóc innym odnaleźć wewnętrzny spokój i drogę do uporania się z cierpieniem.

- Czasem o pewnych przykrych przeżyciach, takich jak utrata ciąży, mamy siłę mówić dopiero po dłuższym czasie, nawet po latach - dodaje Ada Tabisz:

Warsztaty, odbywające się w ramach Tygodnia Kobiet, organizowane są w siedzibie Instytutu Grotowskiego w godzinach 17-20. Udział w nich jest bezpłatny. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Wrocław.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.