Rekordowa frekwencja i wygrana wrocławskich siatkarzy

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2022-11-12 08:00 | Zmodyfikowano: 2022-11-12 08:00
Rekordowa frekwencja i wygrana wrocławskich siatkarzy - fot. gwardiawroclaw.pl

Mecz otworzył Bartłomiej Zawalski (1:0), a potem po zagrywkach środkowego gwardziści zaczęli budować zaliczkę (3:0). W kolejnych akcjach nie do zatrzymania był Kamil Maruszczyk (7:4). Choć kolejne ataki kończył Adrian Markiewicz, to dobrze funkcjonujący blok gospodarzy pozwalał wrocławianom na systematyczne powiększanie prowadzenia (18:11). W końcówce miejscowi wykorzystali swoje szanse i wygrali inauguracyjnego seta 25:21.

Druga odsłona rozpoczęła się od wymiany ciosów między zespołami (4:4). Taki stan rzeczy utrzymywał się na przestrzeni całego seta, a przez pewien czas Gwardia musiała gonić wynik (12:14). Gospodarzom udało się odrobić straty przy atakach Pawła Gryca (16:16). W końcówce, choć gra toczyła się punkt za punkt, podopieczni Dawida Murka wykorzystali swoje akcje i po kolejnym skutecznym ataku Gryca prowadzili już 2:0 (25:22).

Już na początku trzeciego seta sytuacyjną akcję skończył Jan Fornal (2:1), a Gwardia przy zagrywkach swojego przyjmującego systematycznie budowała prowadzenie (6:2). Po raz kolejny wrocławianie pewnie kończyli swoje akcje, a na prawym skrzydle kolejne „oczka” dokładał najlepszy tego dnia na parkiecie Gryc. Ostatecznie po ataku Fornala gwardziści dopisali do ligowej tabeli komplet punktów (25:21).

Chemeko-System Gwardia Wrocław – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:21; 25:22; 25:21)

Chemeko-System Gwardia Wrocław: Paweł Gryc, Leon Dervisaj, Kamil Maruszczyk, Jan Fornal, Bartłomiej Zawalski, Mariusz Schamlewski, Adrian Mihułka (libero) oraz Tytus Nowik.

Lechia Tomaszów Mazowiecki: Adrian Markiewicz, Krzysztof Bieńkowski, Marcel Hendzelewski, Radosław Sterna, Dawid Sokołowski, Mateusz Piotrowski, Bartosz Dzierżyński (libero) oraz Damian Baran, Wojciech Szwed.

MVP meczu: Paweł Gryc (Gwardia).