25 lat więzienia za zabójstwo byłej partnerki w hotelu w Karpaczu

Piotr Słowiński, el | Utworzono: 2022-11-12 08:02 | Zmodyfikowano: 2022-11-12 08:02
25 lat więzienia za zabójstwo byłej partnerki w hotelu w Karpaczu - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

Do zdarzenia doszło 16 listopada 2019 roku. W jednym z hoteli w Karpaczu odbywała się konferencja branży optycznej. - Uczestniczyła w niej między innymi Monika L., jako przedstawicielka jednej z firm - przypomniał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski.

- Tego dnia do Karpacza przyjechał również Paweł M., znajomy kobiety i jej były partner. W trakcie rozmowy w pokoju hotelowym Paweł M. zaczął dusić pokrzywdzoną rękoma, a następnie kablem od żelazka doprowadzając do jej zgonu. Następnie ukrył ciało kobiety na balkonie i oddalił się z hotelu - podkreślił prokurator Tomasz Czułowski.

Wskazał, że po znalezieniu zwłok Moniki L. policjanci ustalili miejsce pobytu Pawła M., którego zatrzymali w motelu w woj. zachodniopomorskim.

- Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Paweł M. usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia, które wskazują na motyw zazdrości - podał.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze nie miał wątpliwości w sprawie winy Pawła M. Skazał go na 25 lat więzienia, a także orzekł zadośćuczynienie w wysokości 200 tysięcy złotych na rzecz rodziny pokrzywdzonej. Wyrok nie jest prawomocny.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.