Wracają bez punktów z Warmii. Gładka porażka Cuprum

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2022-12-04 07:15
Wracają bez punktów z Warmii. Gładka porażka Cuprum - fot. ks.cuprum.pl

Spotkanie rozpoczęło się od skutecznych ataków z obu stron. Na bardzo wysokim procencie grali Remigiusz Kapica (83%) po stronie gości oraz Taylor Averill u olsztynian (100%). Dobra gra w ataku pozwoliła Cuprum zniwelować przewagę punktową do dwóch oczek (16:18). Chwilę później Miedziowi wyrównali stan na 21:21, by potem wyjść na pierwsze w tej partii prowadzenie (22:21). Dobrą serię przyjezdnych przerwał jednak Averill. Końcówka była bardzo emocjonująca. Od stanu 24:24 lubinianie nie wykorzystali jednak swoich szans i na prowadzenie w meczu wyszli gracze z Olsztyna

W drugim secie początkowo drużyny punktowały na zmianę, nie unikając drobnych błędów. Z czasem inicjatywę na parkiecie zaczęli przejmować gospodarze, odskakując na kilka punktów, podobnie jak w pierwszym secie (14:10). Trener Paweł Rusek rotował składem i na boisko wbiegli m.in. Adam Lorenc czy Moustapha M’Baye. Siatkarze Cuprum zaczęli gonić wynik i dotarli do stanu 18:17, jednak w końcówce lepsi byli olsztynianie.

Swoją dobrą dyspozycję zawodnicy Indykpolu przenieśli także na trzeciego seta, który upływał pod ich zdecydowane dyktando. Lubinianie nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom, doznając w efekcie ósmej porażki w sezonie

Indykpol AZS Olsztyn - Cuprum Lubin 3:0 (26:24, 25:21, 25:16)

AZS Olsztyn: Robert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Joshua Tuaniga - Jakub Hawryluk (libero) - Szymon Jakubiszak, Karol Jankiewicz, Jan Król.

Cuprum: Wojciech Ferens, Remigiusz Kapica, Ilia Kowalow, Florian Krage, Grzegorz Pająk, Paweł Pietraszko - Kamil Szymura (libero) - Alexander Berger, Kajetan Kubicki, Adam Lorenc, Moustapha M’Baye.

MVP meczu: Taylor Averill (AZS Olsztyn).