Notatnik Teatralny - powrót po latach, wyjątkowe ballady (i romanse), sonety Shakespeare'a (WIDEO, AUDIO z RWK)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2022-12-07 16:00 | Zmodyfikowano: 2022-12-07 18:48
Notatnik Teatralny - powrót po latach, wyjątkowe ballady (i romanse), sonety Shakespeare'a (WIDEO, AUDIO z RWK)  - DAB+wtorki w Radiu Wrocław Kultura, od 16:00
DAB+wtorki w Radiu Wrocław Kultura, od 16:00

Wrocławski Dom Literatury przygotował wyjątkowe słuchowisko. Mickiewiczowe 'Ballady i romanse' brzmią głosami trojga aktorów zawodowych, ale przede wszystkim amatorów. Premiera w Radiu Wrocław 8 grudnia, potem będzie można usłyszeć słuchowisko także na naszej antenie, będzie ono również dostępne na cd i w formie pliku do pobrania. Reżyserował Maciej Masztalski z Teatru Ad Spectatores. W studiu Aleksandra Dytko, Marta Kiewel, Monika Łojba.

Po latach wraca Notatnik Teatralny. Dzięki miejskim środkom. Wydawcą jest Wrocławski Dom Literatury i Wydawnictwo Warstwy, redaktorem naczelnym - tak jak przed zawieszeniem publikacji najlepszego w Polsce czasopisma teatralnego - Krzysztof Mieszkowski, jego zastępczynią Marzena Sadocha. Najnowszy numer poświęcony jest Ukrainie.

Krzysztof Rogacewicz w listopadzie prezentował we Wrocławiu monodram 'Paradox' wg Hellera, a teraz w Jeleniej Górze czekają na publiczność muzyczno-aktorskie Sonety Shakespeare'a. Krzysztof Rogacewicz tym razem nie tylko w roli solisty, ale też kompozytora i muzyka (wraz z zespołem).

Do usłyszenia w odbiornikach z systemem DAB+, do usłyszenia i zobaczenia w aplikacjach mobilnych oraz na www.radiowroclawkultura.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.