Wrocławianka oszukana metodą „na wnuczka"

BM, materiały prasowe | Utworzono: 2022-12-07 12:05 | Zmodyfikowano: 2022-12-07 12:27
Wrocławianka oszukana metodą „na wnuczka" - Fot: RW
Fot: RW

Nakłoniona przez rozmówcę postanowiła przekazać znaczną sumę pieniędzy „adwokatowi", który już po kilkunastu minutach zapukał do jej drzwi. Niestety to był duży błąd, o którym 87-latka przekonała się dopiero kilka dni później.

Schemat działania sprawców jest zawsze podobny. Najpierw dzwoni rzekomo policjant, prokurator, adwokat, pracownik banku informując, że nasze konto zostało np. przejęte przez oszustów i żeby nie stracić pieniędzy należy je jak najszybciej wypłacić i przekazać odpowiednim służbom, które zwrócą je po zakończonej akcji.

Sposobów, metod i form działania przestępców jest bardzo wiele. Wykorzystują oni zaufanie szczególnie osób starszych i wprowadzają je w błąd. Cel mają tylko jeden - wyłudzić od seniorów jak najwięcej pieniędzy, często oszczędności całego życia.

- Rozmawiajmy z naszymi bliskimi, ostrzegajmy nasze babcie, dziadków i osoby starsze przed tego typu oszustami. Nie pozwólmy, żeby obcy ludzie okradali nasze rodziny. O każdym tego typu przypadku informujmy natychmiast służby pod numerem alarmowym 112 – apelują policjanci.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.