Biegał i...rzucał włócznią na pustyni. Został wicemistrzem świata

, PP | Utworzono: 2022-12-10 19:15 | Zmodyfikowano: 2022-12-10 19:15
Biegał i...rzucał włócznią na pustyni. Został wicemistrzem świata - fot. Piotr Moc

Zaczynał od treningów w stodole i na siłowni. Ma własny tor przeszkód, który zbudował ze starych ciężarówek. Dziś jest jednym z najlepszych ultramaratończyków w Polsce w swojej kategorii wiekowej. 35-letni Paweł Pastuszka z Mrokocina (w gminie Kamieniec Ząbkowicki) od pięciu lat bierze udział w biegach z przeszkodami. Kilka dni temu zdobył wicemistrzostwo świata w swojej kategorii wiekowej w Spartan Race 2022. Musiał pokonać rywali w trakcie 21-kilometrowego biegu z przeszkodami. Rywalizacja odbywała się w morderczym upale na pustyni w okolicy Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Z ultramaratończykiem z Mrokocina rozmawiał Piotr Moc:

Wysokie 4. miejsce w mistrzostwach świata Spartan Race zajął Grzegorz Szczechla. Jego czas to 1 godz. 7 min. i 28 sek. W kategorii Elite oprócz Szczechli wystartowali jeszcze Zbigniew Ziober (19. miejsce) i Emil Kaczor (59. miejsce).

Polacy startujący w Abu Dhabi w rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych przywieźli ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich 4 medale. Oprócz Pawła Pastuszki pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli: Marta Kuczkowska, Agnieszka Maciejewska i Zygmunt Chojna.