Deszczowy weekend. W Karkonoszach prognozowane są opady śniegu

Joanna Jaros, el | Utworzono: 2023-02-25 14:05 | Zmodyfikowano: 2023-02-25 14:06
Deszczowy weekend. W Karkonoszach prognozowane są opady śniegu - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

Będzie wiało i spadnie deszcz, a potem mżawka zamieni się w marznący śnieg - mówi dyżurny synoptyk Marek Kurowski z IMGW we Wrocławiu:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem dróg i chodników dla południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego. W powiatach karkonoskim i Jeleniej Górze obowiązuje także alert przed intensywnymi opadami śniegu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem obowiązuje od godz. 17 w sobotę do godz. 5 rano w niedzielę i obejmuje powiaty: lubański, lwówecki, karkonoski, Jelenią Górę, kamiennogórski, wałbrzyski, Wałbrzych, kłodzki oraz ząbkowicki.

Synoptycy prognozują zamarzanie miejscami mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna wyniesie do ok. -5 st. C, a temperatura minimalna przy gruncie do ok. -6 st. Ujemna temperatura ma utrzymywać się przez kolejne 2-3 dni.

Warunki pogodowe pogorszą się w weekend w Karkonoszach. W szczytowych partiach gór prognozowane są silne opady śniegu, którego może przybyć nawet 30 cm. Na szlakach miejscami zalega warstwa lodu. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

 

 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.