Był poszukiwany w związku z napaścią na policjantów; zatrzymali go „łowcy głów”

GN, PAP | Utworzono: 2023-03-21 13:40
Był poszukiwany w związku z napaścią na policjantów; zatrzymali go „łowcy głów” - fot. Policja
fot. Policja

O zatrzymaniu poszukiwanego 26-letniego mieszkańca gminy Jaworzyna Śląska poinformowała we wtorek dolnośląska policja. Mężczyzna we wrześniu 2020 r. dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy świdnickiej policji, którzy zostali wezwani na interwencję.

„Powodem wezwania było uszkodzenie ciała jednego z mieszkańców przez ustalonego sprawcę. W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu świdnickiego. Zgromadzony wtedy materiał dowodowy ukazał, z jaką agresją i brutalnością ze strony napastników zmierzyli się interweniujący policjanci” – przekazała asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji.

Jeden z mężczyzn został zatrzymany na miejscu zdarzenia, drugi zaś niedługo potem. Nietrzeźwi wówczas mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Jak podkreśliła Pieprzycka, zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutów między innymi czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz ich znieważenia.

Sąd Rejonowy w Świdnicy wydał list gończy wobec młodszego z mężczyzn, ponieważ unikał on wykonania wydanego wobec niego w tej sprawie wyroku. Wtedy sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób komendy wojewódzkiej.

„Przeprowadzone zintensyfikowane działania i wykorzystane metody wrocławskich funkcjonariuszy pozwoliły ustalić miejsce przebywania poszukiwanego. Został on namierzony kilka dni temu i zatrzymany. Teraz nie uniknie już odpowiedzialności za popełnione czyny i najbliższe dwa lata i sześć miesięcy spędzi w zakładzie karnym” – dodała policjantka.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.