Porażka Cuprum w ostatnim domowym meczu rundy zasadniczej

mat.prasowe | Utworzono: 2023-03-26 07:05
Porażka Cuprum w ostatnim domowym meczu rundy zasadniczej - fot. Emilia Jankun/ks.cuprum.pl

W mecz lepiej weszli przyjezdni, jednak ich przewaga nie utrzymała się długo. Chwilę później po asie serwisowym Adama Lorenca i punktowym bloku Pawła Pietraszki było już 8:8. Kilka kolejnych udanych akcji Cuprum na siatce dało gospodarzom prowadzenie 14:11. LUK nie zamierzał jednak odpuszczać i szybko doprowadził do remisu. Zacięta walka toczyła się do zdobycia 20 punktu. Wtedy w pole serwisowe gości wszedł Konrad Stajer i przy jego zagrywce lublinianie wygrali seta.

Po przerwie to podopieczni Pawła Ruska przejęli inicjatywę i zaczęli drugą partię od kilkupunktowego prowadzenia (7:4). Potem jednak, podobnie jak w poprzednim secie, lublinianie znów szybko odrobili straty i gra toczyła się punkt za punkt aż do stanu 20:20. Tu znów powtórzył się scenariusz z inauguracyjnej odsłony. Tym razem w roli głównej wystąpił Mateusz Malinowski. To przy jego zagrywce przyjezdni zdobyli 4 punkty z rzędu, wygrywając ostatecznie do 21.

Trzeci set był zacięty od początku do samego końca. Wynik niemal cały czas oscylował wokół remisu, ale im bliżej końcówki, tym większą inicjatywę przejmowali lublinianie (16:18). Po raz kolejny o wyniku zadecydowała zagrywka: w pole serwisowe wkroczył Kajetan Kubicki, który zaserwował trzy asy z rzędu. Trener Paweł Rusek wpuścił na zagrywkę także Remigiusza Kapicę, który wzorując się na koledze z zespołu, dołożył kolejnego asa. Świetna dyspozycja w polu serwisowym dała triumf gospodarzom do 23 i przedłużyła losy spotkania.

Jak się jednak okazało, nie na długo. 4. set był wyrównany tylko do stanu 7:7. Potem LUK szybko wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie (14:9), którego nie oddał już do końca meczu.

Cuprum Lubin – LUK Lublin 1:3 (21:25, 21:25, 25:23, 20:25)

Cuprum: Ilia Kowalow, Paweł Pietraszko, Kajetan Kubicki, Aleksander Berger, Adam Lorenc, Florian Krage - Kamil Szymura (libero) – Dominik Czerny, Remigiusz Kapica.

LUK : Jan Nowakowski, Mateusz Malinowski, Nicolas Szerszeń, Konrad Stajer, Marcin Komenda, Wojciech Włodarczyk – Szymon Gregorowicz (libero) – Cristiano Torelli Mello Tavares, Jakub Wachnik.

MVP meczu: Wojciech Włodarczyk (LUK).