Zagłębie Lubin powalczyło z mistrzem kraju

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-04-05 18:44
Zagłębie Lubin powalczyło z mistrzem kraju - fot .zaglebie.lubin.pl
fot .zaglebie.lubin.pl

Na dwa szybkie trafienia kielczan odpowiedział Patryk Iskra, ale chwilę później kolejne dwie bramki rzucili goście. Lubinianie szybko się pozbierali i po skutecznych rzutach Stanisława Gębali i Wojciecha Hajnosa złapali kontakt. Bramki padały szybko, na tyle szybko, że w sześć minut oglądaliśmy ich dziesięć – po pięć po obu stronach. Zagłębie walczyło z utytułowanym rywalem z Kielc i wynik po stronie Miedziowych wyglądał naprawdę przyzwoicie. Później podopieczni Talanta Dujshebaeva włączyli wyższy bieg i zaczęli budować swoją przewagę. Na parkiecie szalał były gracz Zagłębia Arkadiusz Moryto, który w niespełna kwadrans czterokrotnie wpisał się na listę strzelców, przy stuprocentowej skuteczności. Lubinianie nie odpuszczali i wciąż prowadzili wyrywną walkę z uczestnikiem Ligi Mistrzów. Mało tego, w kwadrans podopieczni Tomasza Kozłowskiego i Sebastiana Gałacha rzucili aż 10 bramek. Skutecznie grał duet Gębala-Bogacz i w 20. minucie lubinianie przegrywali tylko jedną bramką – 14:15. I wówczas o czas dla swojej drużyny poprosił Talant Dujshebaev. Ostatnie dziesięć minut pierwszej części spotkania upłynęło pod znakiem przewagi kielczan, którzy do przerwy prowadzili różnicą czterech bramek.

Pierwsza połowa w wykonaniu Miedziowych była bardzo dobra, od początku drugiej kielczanie narzucili swój styl gry, przyśpieszyli i szybko zdobywali kolejne bramki. Industria była na prowadzeniu, ale ambitnie walczący lubinianie dzielnie stawiali czoła aktualnym mistrzom Polski. Dziesięć minut po wznowieniu gry na tablicy wyników było 22:27. Później przewaga goście nie podlegała dyskusji i zbliżała się do dziesięciu trafień. Industria wygrała z Zagłębiem, ale lubinianie postawili się mistrzom Polski.

MVP meczu: Arkadiusz Moryto (Industria)

MKS Zagłębie Lubin – Industria Kielce 31:43 (18:22)

Zagłębie: Schodowski, Procho, Byczek – Stankiewicz 3, Krupa 3, Moryń 2, Hlushak 3, Gębala 6, Michalak 1, Pietruszko 1, Hajnos 1, Bogacz 6, Kupiec, Drozdalski 2, Iskra 3.

Industria: Kornecki, Wolf, Błeżejewski – Sanchez 1, Olejniczak 2, Wiaderny 6, Kounkoud 1, Sićko 5, Dujshebaev Alex 6, Tournat 9, Moryto 6, Dujshebaev Daniel 2, Gębala 3, Nahi 2.