W Bolkowie kultura nie zna barier

Jakub Ciołko, AO | Utworzono: 2023-05-01 08:02 | Zmodyfikowano: 2023-05-01 08:06
W Bolkowie kultura nie zna barier - fot. Jakub Ciołko
fot. Jakub Ciołko

Bolkowskie Centrum Kultruralno-Biblioteczne pozyskało ważne środki zewnętrzne na uruchomienie programu zwiększającego dostęp do kulturalnych przedsięwzięć. Dofinansowanie pozwoli na poszerzenie działań o aktywizację osób, na co dzień dotkniętych ryzykiem wykluczenia, m.in. niepełnosprawnych, seniorów czy osób samotnych, objętych opieką społeczną.

- Zależy nam na włączaniu w kreowanie kulturalnego krajobrazu gminy wszystkich jej mieszkańców - mówi Radiu Wrocław Katarzyna Doszczak-Fuławka, dyrektor bolkowskiego CKB:

"Nasz wniosek, złożony do programu Edukacja Kulturalna, został rozpatrzony pozytywnie. Dzięki dofinansowaniu będziemy mogli działać wspólnie z naszymi stowarzyszeniami, funkcjonującymi na terenie gminy Bolków, wspierającymi osoby ze specjalnymi potrzebami."

Dofinansowanie pozwoli pierwszy raz uruchomić w gminie program kulturalny, w całości skoncentrowany na działaniach uwzględniających aktywność artystyczną osób z niepełnosprawnościami. Z myślą o nich niebawem ruszą fachowe, praktyczne warsztaty rzemieślnicze, rozwijające ich umiejętności:

- Te osoby muszą mieć taki sam dostęp do kultury, jak wszyscy pozostali. A nigdy nie wiadomo, czy wśród nich nie znajdą się jeszcze nieodkryte talenty – mówi Radiu Wrocław Magdalena Grądzka, koordynatorka projektu:

"Ten projekt to jest świetny wstęp do tego, by włączyć ich w społeczność kulturalną. Być może odkryją w sobie talent plastyczny i będziemy mogli gościć ich tutaj, w murach domu kultury, podziwiać i prace."

Rezultat części zaplanowanych pomysłów ma być niespodzianką dla wszystkich Bolkowian. Pierwszym akcentem projektu będą warsztaty ceramiczne, dzięki którym w mieście powstanie katalog lokalnej architektury, stworzony w formie muralu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.