Trener Grzegorz Mokry opuści Miedź po sezonie

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-05-26 19:27
Trener Grzegorz Mokry opuści Miedź po sezonie - fot. miedzlegnica.eu
fot. miedzlegnica.eu

Trener Grzegorz Mokry objął pierwszy zespół Miedzi 17 października 2022 roku. Legniczanie zamykali wówczas tabelę PKO Bank Polski Ekstraklasy, mając na koncie 6 punktów, na które złożyło się jedno zwycięstwo, trzy remisy i osiem porażek. Pod wodzą trenera Mokrego zespół zanotował 3 wygrane, 7 podziałów punktów i 11 przegranych, gromadząc 16 oczek. Ostatnią okazją na powiększenie tego dorobku będzie sobotnie spotkanie z Górnikiem Zabrze (godz. 17:30).

Wcześniej trener Mokry dwukrotnie związany był z Miedzią. Pierwszą pracę w klubie rozpoczął w 2017 roku, będąc asystentem trenera Dominika Nowaka i przyczyniając się do wywalczenia historycznego awansu do Ekstraklasy oraz półfinału Pucharu Polski. Z legnicką drużyną rozstał się latem 2020 roku. Do klubu, już w innej roli, wrócił w czerwcu 2021 roku, obejmując trzecioligową drugą drużynę. W szesnastu meczach poprowadził Miedź II Legnica do zdobycia 32 punktów, na co złożyło się 10 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki, przy bilansie bramkowym 32:18.

Wraz z pierwszym szkoleniowcem zespół opuści także asystent trenera Donatas Vencevičius. Były reprezentant Litwy, mający w dorobku tytuły mistrzowskie na Litwie, w Polsce i Danii oraz pracę w roli pierwszego trenera bądź asystenta w Vetrze Wilno, Suduvie Mariampol, Stomilu Olsztyn, Wigrach Suwałki, FK Jonava, DFK Dainava oraz reprezentacji Litwy U21, dołączył do sztabu zielono-niebiesko-czerwonych w październiku zeszłego roku wspólnie z trenerem Mokrym.

Decyzje dotyczące przyszłości pozostałych przedstawicieli sztabu szkoleniowego zapadną w czerwcu, gdy będzie już znane nazwisko nowego opiekuna zespołu znad Kaczawy.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.